Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
28/01/2023 - 14:35

Zbigniew Małek, najbardziej zabiegany dyrektor w Nowym Sączu

Przed setkami lat w nowosądeckiej szkole parafialnej uczył się m.in. słynny alchemik Michał Sędziwój, obecnie ta podstawówka jest nie do pobicia. Rozmawiamy ze Zbigniewem Małkiem, dyrektorem Katolickiej Szkoły Podstawowej im. ks. Franciszka Blachnickiego w Nowym Sączu.

Nie przegap również: Ryszard Nowak - pierwszy wywiad po czterech latach. Tylko w "Sądeczaninie" [WIDEO]

Gościem w studiu „Sądeczanina” jest Zbigniew Małek, od października 2022 roku profesor oświaty, dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Katolickiej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Nowym Sączu. Zbigniewa Małka znają też studenci Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Ponadto, profesor oświaty jest również trenerem trzech drużyn piłkarskich i prezesem klubu AZS.

Jak naszemu rozmówcy udaje się łączyć wszystkie te obowiązki i czy w napiętym grafiku znajduje jeszcze czas na urlop? Te pytania zadajemy Zbigniewowi Małkowi na początek rozmowy.

Dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej przed kamerami „Sądeczanina” opowiada także o wyjątkowym jubileuszu, który przeżywała jego szkoła. Katolicka Szkoła Podstawowa im. księdza Franciszka Blachnickiego w Nowym Sączu istnieje już 25 lat, lecz jej tradycje trwają już ponad 600 lat.

Zobacz zdjęcia z uroczystości: Tak szybko minęło 25 lat. W tej szkole mają ważną misję do wypełnienia 

Katolicka Szkoła Podstawowa przy ulicy Świętego Ducha w Nowym Sączu jest kontynuatorką szkoły parafialnej utworzonej po zwycięskiej bitwie pod Grunwaldem w 1412 roku. Jak mówi dyrektor Małek, w tej szkole uczył się m.in. słynny alchemik Michał Sędziwój. Kto jeszcze ze znanych postaci w tym miejscu kontynuował swoją przygodę z nauką?

Zachęcamy do obejrzenia rozmowy wideo. Jak swoje początki w Katolickiej Szkole Podstawowej wspomina Zbigniew Małek? Kto przekonał go do objęcia stanowiska dyrektora? Czy komuś z rodziców udało się przebić ofertę nowosądeckiego „Katolika”? Koniecznie oglądajcie do końca. (Rozmawiała: [email protected], wideo: [email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu