Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
05/09/2023 - 18:20

Rozpoczęła się Sądecka Jesień Kulturalna. Do Nowego Sącza przyjadą wielkie gwiazdy

Spektakle, koncerty, kabarety, stand-up... Właśnie takie atrakcje czekają na wszystkich sądeczan podczas tegorocznej Sądeckiej Jesieni Kulturalnej. Do Nowego Sącza przyjadą znani aktorzy i zespoły. Dlaczego warto wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu? O tym opowiada dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu Benedykt Polański.

9 września w Nowym Sączu rozpoczęła się Sądecka Jesień Kulturalna, która w naszym mieście jest organizowana już po raz trzeci.

- Ta data 9 września myślę, że wejdzie na stałe do harmonogramu wydarzeń kulturalnych, bo to jest dobry czas, w którym jeszcze korzystamy z walorów pięknej pogody – wyjaśnia Benedykt Polański, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu.  

Sądecka Jesień Kulturalna cieszy się wielkim zainteresowaniem sądeczan. W ostatnim 2022 roku we wszystkich wydarzeniach organizowanych w ramach ubiegłorocznej edycji wzięło udział około 30 tysięcy osób.

- To dowód na to, że w miarę możliwości dobieramy repertuar który zaspokaja gusta publiczności w każdym wieku – dodaje dyrektor Polański.

Choć Sądecka Jesień Kulturalna rozpoczęła się już kilka dni temu, to przed nami wciąż jeszcze wiele ciekawych koncertów i spektakli.

- Przed nami m.in. koncert Ralpha Kaminskiego. To osoba, która budzi niesamowite emocje. To jest dla mnie ewenement socjologiczny, społeczny i kulturowy, dlatego chcę zobaczyć jego koncert, na który już teraz wszystkich zapraszam – zachęca Benedykt Polański.

Na tego wykonawcę spada olbrzymi hejt. Dziwny mamy tutaj trend, ponieważ hejterami są głównie osoby, których pesel zaczyna się na 78. To mnie bardzo dziwi, bo młodzież, która jest wielbicielem tego wykonawcy oraz jego twórczości, w żaden negatywny sposób nie wypowiada się o artystach starszego pokolenia, jak np. o legendach rocka, a więc o Grzegorzu Skawińskim, Felicjanie Andrzejczaku, Małgorzacie Ostrowskiej, Wandzie Kwietniewskiej – dodaje.

Co jeszcze warto zobaczyć podczas tegorocznej Sądeckiej Jesieni Kulturalnej? Posłuchajcie naszej rozmowy. ([email protected] Film. M. Pogwizd)Dziękujemy za przesłanie błędu