Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
10/02/2020 - 22:25

Stary Sącz i JFK – mariaż w atmosferze skandalu

Stało się. Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu właśnie podpisało umowę na organizację Jesiennego Festiwalu Teatralnego. Tego samego, z którym Nowym Sącz rozstał się właśnie w atmosferze skandalu. O wyzwaniach z tym związanych rozmawiamy z burmistrzem Jackiem Lelkiem.

Może nie wprost, ale władze Nowego Sącza za pośrednictwem audytora kontrolującego właśnie Miejski Ośrodek Kultury dały do zrozumienia, że przy organizacji ostatniej edycji Jesiennego Festiwalu Teatralnego doszło do malwersacji finansowych. Jednocześnie miasto zapowiedziało, że w tym roku zorganizuje zupełnie inny festiwal, w zupełnie nowej konwencji a przede wszystkim z zupełnie inną ekipą. O szczegółach pisaliśmy w publikacji Stary Sącz powitał Jesienny Festiwal Teatralny. A co w Nowym Sączu?

Tym samym śmiało można mówić, że do „rozwodu” właścicieli marki JFK i Nowego Sącza doszło w atmosferze skandalu. I w tych właśnie okolicznościach Jesienny Festiwal Teatralny trafił pod skrzydła Centrum Kultury i Sztuki w Starym Sączu. Ale choć organizatorzy JFK deklarują, że nadal mogą liczyć na wsparcie swoich platynowych i złotych sponsorów, to czy władze Starego Sącza nie obawiają się, że ich obecne deklaracje mogą nie znaleźć pokrycia w rzeczywistości choćby ze względu na opinię, jaką organizatorom imprezy wykuwają w mediach ich dotychczasowi partnerzy? Czy gminę stać na to, by zorganizować festiwal w oparciu o własne środki? A co z kwestiami logistycznymi? Czy Stary Sącz podoła roli teatralnej stolicy Sądecczyzny? O tym między innymi rozmawialiśmy z burmistrzem Starego Sącza Jackiem Lelkiem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe