Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
23/03/2020 - 07:05

Rozmowa dnia: nowoczesny kampus sportowy PWSZ. Sądeczanie chcą tam studiować!

Zdrowy tryb życia, dbałość o kondycję i młody wygląd od lat cieszą się coraz większą popularnością i nierozerwalnie wiążą się ze stresem. Wzrastające tempo życia sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na specjalistów, których kształci wybitna kadra w Instytucie Kultury Fizycznej PWSZ.

Od 2012 roku siedzibą instytutu jest nowoczesny kampus sportowo-dydaktyczno-naukowy, zlokalizowany przy ul. Kościuszki 2 – mówi dr Katarzyna Zwolińska-Mirek, dyrektor Instytutu Kultury Fizycznej PWSZ w Nowym Sączu.

Uczelnia może pochwalić się laboratoriami, najnowocześniejszym sprzętem, krytą pływalnia, lekkoatletycznym tunelem z halą treningową, salą gimnastyczną, halą siłowni oraz boiskami zewnętrznymi. – W pracowni fizjoterapii, w ramach zajęć praktycznych, studenci mogą skorzystać ze specjalistycznych pomieszczeń i przeżywać to, co w przyszłości przeżywać będą ich pacjenci – dodaje Katarzyna Zwolińska-Mirek.

- Prowadzimy kształcenie na trzech kierunkach: wychowanie fizyczne, bezpieczeństwo wewnętrzne oraz fizjoterapia. Instytut Kultury Fizycznej jest bardzo otwarty. Dotychczas studenci i pracownicy, we współpracy ze środowiskiem lokalnym, brali udział w ponad 30 imprezach – mówi dyrektor instytutu. – Jesteśmy szczególnie dumni z Festiwalu Biegowego – dodaje. – Studenci są odpowiedzialni za strefę odnowy biologicznej oraz pomagają biegaczom powrócić do sprawności po tak intensywnym wysiłku.

Zobacz także: Tadeusz Kudłacz: kształcimy ekonomistów, którzy są potrzebni na każdym kroku

Uczelnia ceni sobie także zaangażowanie w zawodach sportowych. Studenci pełnią rolę sędziów podczas zawodów pływackich organizowanych na basenie MOSiR przy ul. Nadbrzeżnej oraz na pływalni w Chełmcu. Ciekawą inicjatywą jest również Spartakiada Osób Niepełnosprawnych.

- Instytut tworzy ogromne możliwości rozwoju dla studentów. Organizujemy wykłady otwarte i konwersatoria naukowe. Udało nam się pozyskać wybitnych specjalistów międzynarodowych, którzy otwierają studentom oczy na działalność praktyczną i terapię pacjentów z różnymi dolegliwościami - dodaje Katarzyna Zwolińska-Mirek. - Nasza działalność poszerza przygotowanie teoretyczno-praktyczne studentów do wykonywania wymarzonego zawodu.

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu