Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 czerwca. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
08/05/2023 - 07:05

Rozmowa dnia: Marzena Frączek o tym, jak zadbać o włosy na wiosnę

Wiosną trzeba zadbać o kondycję naszych włosów – zachęca Marzena Frączek, demotrycholog, farmaceutka i właścicielka firmy Dermo Clinic w Nowym Sączu. Lepiej w tym temacie poradzić się specjalisty, a nie eksperymentować na własną rękę. Opcja sama/sam spróbuję nie jest w tym przypadku dobrym kierunkiem. Dlaczego?

Zima nie jest dobrym okresem dla naszych włosów, niestety. Niska temperatura, jej skoki, mało słońca, przebywanie w pomieszczeniach, gdzie jest wysuszone powietrze, noszenie w zimie na głowie czapki, chroniącej przed chłodem i inne czynniki wpływają na to, że kondycja naszych włosów wiosną jest gorsza, że są one osłabione.

Kiedy żegnamy się na kilka miesięcy z zimowymi czapkami widać, że jeśli chodzi o kondycję naszych włosów jest bardzo dużo do zrobienia.

Wiedzą to najlepiej specjaliści, zajmujący się zawodowo na co dzień włosami. Do nich należą między innymi trycholodzy i dermotrycholodzy.

Podczas Targów Zdrowia, które były częścią X Seminarium o Zdrowiu można było porozmawiać ze specjalistkami z gabinetu dermotrychologicznego Dermo Hair Clinic z Nowego Sącza, jak zadbać o włosy po zimie oraz skórę głowy.

Nie tylko można było zasięgnąć w tej kwestii porady, ale także wykonać nieodpłatnie badanie skóry głowy. Jest ono kluczowe w całym procesie poprawiania kondycji włosów.

Specjaliści z zakresu trychologii, dermotrychologii doradzają, że chcąc zadbać jak najlepiej o kondycję włosów po zimie najlepiej jest skonsultować się w tej materii – właśnie - z fachowcami, a nie eksperymentować na własną rękę.

Dlaczego nie warto tego robić z Marzeną Frączek, właścicielką Gabinetu dermatrychologicznego Derma Hair Clinic w Nowym Sączu rozmawia Iga Michalec.

Dalsza częśc artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu