Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
09/12/2019 - 07:05

Podwójny siatkarski ojciec z Nowego Sącza

SKPS Dunajec Nowy Sącz szkoli dzieciaki z siatkarskiego rzemiosła już od najmłodszych lat. Efekty już są! Najmłodsi, sądeccy siatkarze już osiągają wspaniałe wyniki, także na szczeblu centralnym, o których słyszy nie tylko Małopolska, ale i cały kraj. W studiu TV Sądeczanin gościliśmy jednego z ojców tych sukcesów, trenera Tadeusza Olszewskiego, który opowiedział o działalności siatkarskiej w Nowym Sączu, a także o swoim synu Jakubie, który zdobywa medale w reprezentacji Polski i klubie.

SKPS Dunajec kompleksowo zaszczepi miłość do siatkówki, od zabawy po już poważne granie. Trener Tadeusz Olszewski opowiada o szkoleniu od małolata po seniora. - Szkolimy już przedszkolaków od piątego roku życia. Co prawda jest to zabawa w siatkówkę, ale jesteśmy już w tym okresie, gdy pierwsi wyszkoleni osiągnęli wiek młodzika. Trochę lat więc już minęło. Część z tych dzieciaków została już siatkarzami. Dysponujemy szkoleniem wszystkich szczebli młodzieżowej siatkówki. Jak widać, wszystko udaje się zrobić z fajnym efektem - mówi Olszewski.

Czy ojciec reprezentanta Polski Jakuba Olszewskiego był bardziej surowy dla syna niż innych podopiecznych? Kto ma gorzej w takich sytuacjach? - Myślę, że to ojciec ma bardziej przechlapane (śmiech). Jestem przy przygodzie Kuby ze sportem od szóstego roku życia i przechodził różne szczeble, były też inne sporty i szukał w nich swoich umiejętności. Od pierwszej klasy podstawowej został jednak przy siatkówce. Jesteśmy na wszystkich turniejach reprezentacyjnych, w których gra i łezka naprawdę zakręciła się w oku, gdy z medalem i tytułem najlepszego zawodnika odśpiewał z drużyną hymn narodowy. To fantastyczne, niezapomniane przeżycie - dodaje Olszewski.

Jak wygląda życie w szkole mistrzostwa sportowego? Czy w pewnym momencie sukcesy przewróciły Olszewskiemu juniorowi w głowie? Jak święta spędzi rodzina Olszewskich i jaki ma sposób na wigilijne łakomstwo? Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w naszym wywiadzie dla Sądeczanina. 

([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe