Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
01/10/2021 - 16:45

"Piątek z drogówką": na tym skrzyżowaniu ciągle dochodzi do kolizji i wypadków

Skrzyżowanie Alei Piłsudskiego z ulicą Kamienną to kolejne miejsce na mapie Nowego Sącza, w którym zarówno kierowcy, jak i piesi powinni zachować szczególną ostrożność, bo często dochodzi tutaj do wypadków i kolizji. Z czego to wynika? Jakie błędy popełniają kierowcy na tym skrzyżowaniu? Na co powinni zwracać uwagę? Te i wiele innych pytań zadaliśmy nadkom. Bogdanowi Łęczyckiemu - naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, który był naszym gościem w ramach cotygodniowego cyklu "Piątek z drogówką". Zapraszamy was do obejrzenia naszego materiału.

W ostatnim odcinku naszego cyklu „Piątek z drogówką”, mówiliśmy o przyczynach wypadków i kolizji na Rondzie Sądeckich Żołnierzy Wyklętych, które jest nazywane przez mieszkańców rondem pod szpitalem. Jeśli jeszcze nie obejrzeliście naszego materiału, koniecznie musicie nadrobić zaległości.

W kolejnym odcinku naszego cotygodniowego cyklu, rozmawiamy z nadkom. Bogdanem Łęczyckim o bezpieczeństwie na skrzyżowaniu Alei Piłsudskiego z ulicą Kamienną. To kolejne miejsce na mapie Nowego Sącza, w którym często dochodzi do kolizji i wypadków.

-  W obecnym roku odnotowaliśmy w tym miejscu dwanaście zdarzeń drogowych, z czego jedenaście kolizji i jeden wypadek, w którym jedna osoba została ranna. Natomiast w ubiegłym 2020 roku tych zdarzeń było tylko trzy. Myślę, że wpływ na to miało zamknięcie mostu na rzece Kamienica, co uniemożliwiło przejazd ulicą Kamienną do Alei Piłsudskiego - wyjaśnia nadkom. Bogdan Łęczycki, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Dlaczego to miejsce jest tak bardzo niebezpieczne? Na co powinni zwracać uwagę kierowcy, aby bezpiecznie przejechać przez to skrzyżowanie?

- Myślę, że to skrzyżowanie jest niebezpieczne dlatego, bo kierowcy nie zwracają uwagi na oznakowanie. W tym miejscu obowiązuje znak "stop" i kierowcy przed wjazdem w Aleje Piłsudskiego, czy to w prawo czy też w lewo, powinni zatrzymać się i upewnić czy mogą kontynuować jazdę - tłumaczy policjant.

Przede wszystkim na tym skrzyżowaniu kierowcy nie ustępują pierwszeństwa, nie zatrzymują się przed znakiem "stop" albo też źle oceniają swoje możliwości i wjeżdżają pod nadjeżdżający pojazd - dodaje.

Zachęcamy Państwa do obejrzenia całego naszego materiału, a także do czynnego wpływania na tematykę naszego cyklu "Piątek z drogówką". Chcemy bowiem jak najlepiej dopasować się do Waszych potrzeb. Dlatego prosimy o przysyłanie pytań i swoich drogowych wątpliwości na adres: piatekzdrogowka@sadeczanin.info (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. i Film D. Szlag)Dziękujemy za przesłanie błędu