Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 2 czerwca. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
19/02/2022 - 09:40

Nowy stadion nie tylko dla Sandecji. Radny Dawid Dumana o sądeckim sporcie

Radni Nowego Sącza podjęli niedawno decyzję, by nowy stadion Sandecji miał ponad 8 tysięcy miejsc. Czy była ona słuszna? Kto oprócz klubu będzie mógł korzystać z obiektu? Jakich jeszcze inwestycji sportowych możemy się spodziewać w najbliższym czasie? Porozmawialiśmy o tym z radnym i przewodniczącym komisji sportu Dawidem Dumaną.

Kibice Sandecji czekali na ten moment bardzo długo. Podczas ostatniej sesji, Rada Miasta zdecydowała, że stadion przy ul. Kilińskiego będzie miał ponad 8 tysięcy miejsc. Wywołało to lawinę komentarzy, czy taki obiekt jest nam potrzebny. Porozmawialiśmy o tym z radnym Dawidem Dumaną.

Dlaczego zdecydowałeś się zagłosować za budową stadionu na ponad 8 tysięcy miejsc?
- Od początku byłem za tym, żeby taki stadion powstał. Biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców, uważam że taka pojemność jest dla Nowego Sącza odpowiednia. Niedokończony stadion też wyglądałby źle. Jestem bardzo szczęśliwy, że ten obiekt u nas powstanie. Zasługujemy na to.

Niektórzy mówią jednak, że 75 milionów złotych, to bardzo duża suma, którą można przeznaczyć na inne inwestycje.
- Oczywiście, że tak. Chcę jednak podkreślić, że gdyby ten stadion był wybudowany wcześniej, to pewnie kosztowałby mniej, a za kilka lat jego cena mogłaby wynieść nawet 100 milionów.

Czy inne drużyny też będą mogły z niego korzystać?
- Przede wszystkim, to nie będzie stadion Sandecji, tylko stadion miejski. Na pewno będzie jego zarządca. Myślę, że jeżeli będą odpowiednio prowadzone rozmowy, to będzie z niego mogło korzystać kilka podmiotów.

Więcej o stadionie, innych podobnych inwestycjach i sądeckim sporcie w materiale filmowym. ([email protected], wideo: Daniel Szlag)Dziękujemy za przesłanie błędu