Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 grudnia. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
29/09/2023 - 14:25

Lada dzień startuje Jesienny Festiwal Teatralny. Do Starego Sącza przyjadą znani aktorzy

Lada dzień w Starym Sączu rozpoczyna się Jesienny Festiwal Teatralny, który w tym roku jest rekordowy pod względem liczby spektakli. Na Sądecczyznę przyjadą znani aktorzy. Dlaczego warto wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu? Kogo zobaczymy na scenie? O tym opowiada Janusz Michalik, dyrektor artystyczny Jesiennego Festiwalu Teatralnego.

1 października rozpoczyna się 27. Jesienny Festiwal Teatralny, który od trzech lat jest organizowany w Starym Sączu. To kulturalne święto zainauguruje spektakl "Kubuś Puchatek" w wykonaniu Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego z Nowego Sącza. W ten sposób aktorzy uczczą pamięć nieżyjącego już Macieja Kujawskiego, który od 2002 roku aż do ostatnich chwil życia użyczał głosu Kubusiowi Puchatkowi w produkcjach Disneya.

W kolejnych dniach na starosądeckiej scenie zobaczymy aktorów m. in. Agencji Artystycznej C.D.N. z Krakowa, Teatru Kamienica, Polonia i Gudejko, a także Teatru Komedia, Kwadrat i Garnizonu Sztuki z Warszawy oraz Ośrodka Praktyk Teatralnych Gardzienice.

Wśród wielu znanych artystów, którzy przyjadą na Sądecczyznę znajdzie się m.in. Maciej Zakościelny, Wojciech Malajkat, Adam Pawlicki, Ewa Kasprzyk, Marek Siudym, Piotr Cyrwus, a także Joanna Trzepiecińska, Kacper Kuszewski, Anna Seniuk, Piotr Polki czy Paweł Wawrzecki. 

Które spektakle są warte szczególnej uwagi? W jaki sposób można zakupić bilety? Jakie jeszcze atrakcje czekają na sądeczan? O tym wszystkim opowiada Janusz Michalik, dyrektor artystyczny Jesiennego Festiwalu Teatralnego. Posłuchajcie naszej rozmowy. ([email protected] Fot. i Film M. Pogwizd)
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu