Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
27/12/2022 - 13:00

Jan Dziedzina o tym, czego nie udało się zrobić i na co czeka z niecierpliwością [WIDEO]

W studiu „Sądeczanina” wójt gminy Łącko, Jan Dziedzina podsumowuje ostatnie 12 miesięcy. Czego nie udało się zrobić w 2022 roku? I na co wójt będzie z niecierpliwością czekał w kolejnym roku?

Czytaj również: Pracują nad budową kolejnego odcinka sieci gazowej. Mieszkańcy mogą się przyłącza

Wojna na Ukrainie, szalejąca inflacja i kryzys energetyczny – rok 2022 nie należał do łatwych. Wspomniane wydarzenia wpłynęły również na samorządy lokalne. Czy 2022 był gorszy niż pandemiczny 2020 rok?

- Wydaje mi się, że ten rok był dla nas troszkę lepszy, chociażby ze względów covidowych w codziennym funkcjonowaniu – mówi Jan Dziedzina. 2022 rok był jednak rokiem wielu wyzwań.

- Dla nas wszystkich wyzwaniem, również dla urzędów, był powrót do normalności (…) – zauważa wójt gminy Łącko. – Wciąż mówimy, że covid zwłaszcza w naszych głowach pozostawił wiele negatywnej spuścizny i będziemy z tego wychodzić jeszcze dosyć długo.

Inni oglądali także: Wąską drogą płynęła rwąca, błotnista rzeka. Naprawili to, co zniszczył żywioł [WIDEO]

Czy w gminie Łącko jest coś, czego nie udało się zrobić w minionych 12 miesiącach? – Takich rzeczy znalazłoby się sporo. Pierwotnie termin zakończenia naszej największej inwestycji, czyli Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej był przymierzany właśnie na końcówkę tego roku – mówi Dziedzina.

- Ale powiedzmy sobie wprost, już od kilku miesięcy mieliśmy świadomość, że jest to nie do utrzymania termin z różnych obiektywnych względów. Nie traktowałbym tego w kategoriach dużej porażki – dodaje nasz rozmówca.

Dzieje się w okolicy: Ta sądecka żywa szopka jest prawdziwym hitem w te święta [ZDJĘCIA]

Jaka tegoroczna inwestycja była kluczowa w opinii wójta gminy Łącko? Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet? Której inwestycji w przyszłym roku Jan Dziedzina już nie może się doczekać? Całą rozmowę można obejrzeć w materiale wideo. Koniecznie oglądajcie do końca! ([email protected], wideo: [email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu