Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
18/03/2020 - 07:05

Jak łamać stereotypy? Rozmawiamy z piłkarką Pauliną Tomasiak

Paulina Tomasiak kocha piłkę nożną. Ma na koncie mnóstwo sportowych sukcesów – nie tylko drużynowych, ale także indywidualnych. Dzięki niej emocje na boisku za każdym razem sięgają zenitu. Młoda piłkarka łamie stereotypy i kocha wyzwania, a jednocześnie kryje w sobie wiele skromności.

Na boisku nie ma sobie równych. Paulina Tomasiak to reprezentantka Polski w piłce nożnej kobiet. W ubiegłym roku wystąpiła w Kwalifikacjach UEFA Euro U17. Rozegrała trzy spotkania w podstawowym składzie. Niedługo potem trafiła do reprezentacji Polski U19, a stamtąd wprost do naszego studia. Piłkarka była nominowana w plebiscycie Sądeczanin Roku 2019, organizowanym przez Fundację Sądecką, pod patronatem portalu i miesięcznika ”Sądeczanin”.

Do grania w piłkę nożną przekonali ją bracia. – Graliśmy codziennie, przeważnie na podwórku, obok domu. Później bracia zabrali mnie na trening do chłopaków – wspomina Paulina. – Na początku było mi trudno im dorównać. Musiałam więcej trenować. W końcu przyszedł taki dzień, że byłam od nich lepsza.

Obecnie trenerem Pauliny Tomasiak jest Wojciech Mróz, który w 2018 roku zdobył tytuł Sądeczanina Roku. – Trener za wszelką cenę chce nam pomóc, abyśmy osiągały jak najlepsze wyniki. Treningi bywają ciężkie, czasem nie dajemy rady, ale zawsze potrafi nas zmotywować – dodaje piłkarka.

Zapytaliśmy Paulinę o jej marzenia. Plan A – dostać się do pierwszej reprezentacji Polski w piłce nożnej i spróbować tam swoich sił. Plan B – zostać trenerką. Obydwa sportowe i możliwe do zrealizowania. - Zdarzają się dni, kiedy wychodzę z domu o 6 rano, a wracam dopiero o 21, jednak udaje mi się godzić treningi ze szkołą. Dla chcącego nic trudnego – twierdzi.

k.kos@sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020