Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
17/06/2020 - 07:05

Bogusława Gaweł o kryminologii, public relations i pedagogice w PWSZ

Instytut Pedagogiczny kształci nie tylko nauczycieli, ale również specjalistów w dziedzinie resocjalizacji, którzy pomagają wykluczonym społecznie wyjść na prostą. Gościem w naszym studio była Bogusława Gaweł, z którą rozmawialiśmy między innymi o dwóch zupełnie nowych kierunkach w PWSZ.

- Instytut Pedagogiczny PWSZ to wyjątkowe miejsce. Przygotowujemy i kształcimy na najwyższym poziomie nauczycieli, pedagogów, specjalistów ds. public relations, reklamy i marketingu, logopedów, kryminologów, specjalistów w dziedzinie resocjalizacji, plastyków oraz animatorów kultury współczesnej. Zakres naszej oferty jest bardzo szeroki – mówi Bogusława Gaweł, zastępca dyrektora Instytutu Pedagogicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

- Nasi absolwenci w zasadzie nie mają problemu ze znalezieniem pracy. Wielu z nich wraca do miejsc, w których odbywali praktyki – prowadzący placówki wysoko oceniają ich umiejętności, kompetencje i przygotowanie. To wszystko sprawia, że studenci nie mają trudności z odnalezieniem się na współczesnym, dynamicznym rynku pracy.

Czytaj też: Pielęgniarstwo, ratownictwo i dietetyka. W tych zawodach nie ma bezrobocia

Posiadamy pracownie metodyczne dla kierunków edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna, pracownie muzyczne, grafiki, rzeźby, malarstwa, komputerowe, terapii i socjoterapii. Właśnie tam odbywają się zajęcia specjalistyczne. W najbliższym roku akademickim planujemy również otworzyć pracownię kryminologii z prawdziwego zdarzenia – dodaje dyrektor.

- Zainteresowanym przestępczością oferujemy zupełnie nowy kierunek – kryminologię. Studenci będą poznawać mechanizmy i przejawy przestępczości, nabędą również kompetencje do pracy z osobami marginalizowanymi i nieprzystosowanymi społecznie. Absolwenci będą mogli pracować w instytucjach wymiaru sprawiedliwości, aresztach śledczych i zakładach karnych.

Kierunek public relations to przyszłościowy program, który umożliwi studentom przygotowanie do zarządzania procesami reklamowymi, marketingiem i pracy z mediami. Mamy nadzieję sprostać oczekiwaniom młodych ludzi, którzy wybiorą nasz instytut.

[email protected], montaż: Daniel SzlagDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)