Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 czerwca. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
21/04/2023 - 07:50

Aż ciężko w to uwierzyć! Sądeczanin chce przebiegnąć 330 km po górach [WIDEO]

330 km to dystans, którego pokonanie samochodem zajmie nam kilka godzin. Aż ciężko uwierzyć, że ktoś może go też przebiec. Takiego wyzwania podejmie się mieszkaniec Nowego Sącza – Krzysztof Buchowicz. Opowiedział o nim w studiu „Sądeczanina”:

Mieszkaniec Nowego Sącza pobiegnie na 330 km

Bieganie jest niezwykle popularne. W ciepłe wiosenne i letnie dni trasy są pełne sportowców. Swoją formę szlifują w pocie czoła. Niektórzy rzucają się na głęboką wodę wybierając najdłuższe dystanse. Na tym polu z pewnością wyróżnia się Krzysztof Buchowicz.

Jak deklaruje, jego pasją są ultra biegi górskie. Podkreśla, że to przede wszystkim przełamywanie nadludzkich barier, przesuwanie granic wytrzymałości organizmu w nieskończoność, walka ze swymi słabościami czy wykrzesywanie z własnego organizmu niespożytych pokładów energii.

W przeszłości przebiegł już 170 km wokół Mount Blanc. W zawodach, które nazywane są nieoficjalnymi Mistrzostwami Świata ultra maratonów, zajął 123 miejsce. Teraz czeka go jednak jeszcze większe wyzwanie. We wrześniu wystartuje  w Ultra Maratonie Górskim ,,TOR330-TOR DES GEANTS”, który liczy 330 km.

- Rekord trasy to 66 godzin. W zawodach bierze udział 1500 osób z całego świata. Jest to eliminacje do kolejnego dłuższego biegu, który liczy 450 km – wyjaśniał Krzysztof Buchowicz w studiu „Sądeczanina”.

Krzysztof Buchowicz potrzebuje wsparcia

- Przy tak długim dystansie niezbędny jest support, który dba o posiłki i odpowiednie nawodnienie zawodnika. To bardzo ważna część tej układanki, choć często niedoceniania. Ja mam to szczęście, że w tym zakresie wspiera mnie żona. Zawsze jest w każdym punkcie odżywczym na czas, wspiera mnie też mentalnie – dodaje biegacz.

Udział w takich biegach jest bardzo drogi. Krzysztof Buchowicz wyliczył, że kosztuje łącznie około 4 tysiące euro. Z tego powodu zwraca się o pomoc do przedsiębiorców, którzy chcieliby go wesprzeć. Mogą się z nim kontaktować pod adresem mailowym - [email protected]

Cała rozmowa z Krzysztofem Buchowiczem znajduje się w materiale filmowym. ([email protected], wideo: Dominik Wojda)Dziękujemy za przesłanie błędu