Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 15 lipca. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
28/08/2019 - 14:20

Żegnamy sierpień z Krynicą w kalendarzu "Sądeczanina"

Sierpień i wakacje żegnamy kolejną kartą z kalendarza "Sądeczanina" opatrzonego na 2019 rok hasłem "Kultura i Sztuka Sądecczyzny".

Każdy miesiąc w kalendarzu "Sądeczanina" ma swojego bohatera. W sierpniu w roli głównej wystąpiła  Krynica-Zdrój, także firmy z terenu gminy  i całoroczni partnerzy kalendarza.

Turyści z całej Polski kochają perłę polskich uzdrowisk między innymi za pijalnię wód Słotwinka czy  Łazienki Borowinowe. Kto przejeżdża do kurortu ten wie, że  krynickie wody mają wspaniałe, liczne właściwości leczniczych.

Krynica to także raj dla turystów, którzy  nie tylko oddają się urokom pieszych  wędrówek. Mogą korzystać z licznych tras rowerowych, także z jazdy konnej oraz tenisa ziemnego.

Bardziej spragnieni wrażeń wczasowicze, mają możliwość odwiedzenia parku linowego, pływania kajakiem, a zimą można poszaleć na narciarskich stokach.   

Raz do roku Krynica przyciąga do uzdrowiska rzesze  melomanów, którzy z kraju i zagranicy przyjeżdżają na Festiwal im. Jana Kiepury upamiętniający życie i twórczość wielkiego tenora.    Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)