Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 marca. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
28/11/2019 - 15:35

Żegnamy listopad z Gminą Grybów w kalendarzu "Sądeczanina"

I kolejny miesiąc ma się ku końcowi. Listopad żegnamy kolejną kartą z kalendarza "Sądeczanina" opatrzonego na 2019 rok hasłem "Kultura i Sztuka Sądecczyzny".

Każdy miesiąc w kalendarzu "Sądeczanina" ma swojego bohatera. W listopadzie  towarzyszyła nam gmina Grybów i regionalny zespól „Po górzańskie Dzieci” z Kąclowej,także firmy z terenu gminy  i całoroczni partnerzy kalendarza.

Mamy w naszym regionie pokryte  lasami Pasmo Jaworzyny, rozległe przestrzenie Beskidu Niskiego i przepiękne Pogórze Ciężkowickie.  Pośrodku tych trzech obszarów leży Ziemia Grybowska łącząca bogactwo różnych krajobrazów i dziedzictwa kultury, ciągle okrywana przez turystów.  

Położony w dolinie rzeki Białej Grybów otaczają amfiteatralnie wzniesienia Beskidu Niskiego nazywane Górami Grybowskimi z rozległym i wysokim Jaworzem oraz charakterystyczną kopułą Chełmu. Góry i pogórze przecinają szlaki piesze i rowerowe prowadzące przez miejsca, w których zachowały się w pięknym krajobrazie pamiątki sięgającej średniowiecza historii tej krainy – drewniane kościoły i dawne cerkwie, przydrożne kapliczki, cmentarze wojenne z I Wojny Światowej.

Gmina Grybów dysponuje dobrą i stale powiększającą się bazą noclegową, sięgającą już pół setki miejsc w standardzie hotelowym, pensjonatowym i agroturystycznym. Szczególne położenie Ziemi Grybowskiej w samym środku łańcucha polskich Karpat sprawia, że turyści mają łatwy dostęp do wielu wyjątkowych atrakcji południowej Małopolski i Podkarpacia, takich jak na przykład Stary i Nowy Sącz z Miasteczkiem Galicyjskim oraz parkiem Etnograficznym, Skamieniałe Miasto w Cięż-kowicach, osławiony legendą Jana Kiepury kurort Krynica-Zdrój, czy Gorlice z pamiątkami początków ery ropy naftowej i Bitwy Gorlickiej lub piękny Biecz. Wszystkie te miejsca leżą w promieniu tylko 30 kilometrów od Grybowa.







Dziękujemy za przesłanie błędu