Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
27/01/2023 - 13:00

Zbiórki pieniędzy, licytacje i występy artystyczne. Orkiestra Jurka Owsiaka zagra w Muszynie i Krynicy

Zbiórki pieniędzy prowadzone na ulicach, a także występy artystyczne oraz licytacje. To wszystko na 31. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagra w Muszynie i Krynicy.

W Muszynie i Krynicy odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra  Jurka Owsiaka zagra w niedzielę, 29 stycznia, tym razem pod hasłem: "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich-małych i dużych!". 

Finał WOŚP jest jednodniową zbiórką, organizowaną przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat finałom WOŚP towarzyszą akcje internetowe i rozmaite wydarzenia. 

Wolontariusze w Muszynie i na terenie gminy będą kwestować w godzinach, od 8 do 16. Następnie w Dworze Starostów odbędzie licytacja gadżetów i kiermasz, a także program artystyczny, w wykonaniu  zespołów działających przy MGOK. Dochód z licytacji, a także z ostatniej ślizgawki, zostanie przekazany dla WOŚP.

Sztab w Muszynie, której szefową jest Izabela Bajorek, mieści się w budynku Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury przy ulicy Kity 17.

Natomiast w Krynicy wolontariusze kwestować będą po raz dwudziesty pierwszy. Orkiestra Jurka Owsiaka zagrała pierwszy raz w 2001 roku. Sztab WOŚP znajduje się w budynku Branżowej Szkoły I stopnia, przy ulicy Szkolnej 3, a jego szefową od wielu lat jest Agata Król Mirek.

Pod Górą Parkową program artystyczny przygotowało Centrum Kultury. Koncerty plenerowe zespołów dziecięcych i młodzieżowych, a także kapeli Kiborica odbędą się w Parku Nitribitta. Punktualnie o godz. 20.  wysłane zostanie światełko do nieba. 

(MK) fot. arch. (MK), plakat WOŚP Muszyna. Dziękujemy za przesłanie błędu