Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
06/11/2019 - 07:25

Zawrotna kariera Joanny Kulig, wielkie pieniądze i trudne chwile w małżeństwie

Główna rola w obsypanej nagrodami polskiej produkcji „Zimna wojna” zrobiła z niej prawdziwą gwiazdę. Pochodząca z Muszynki Joanna Kulig może przebierać w najlepszych ofertach. To przekłada się na jej aktorską gażę. Ponoć zgarnęła już prawie milion.

Jej kariera nabrała zawrotnego tempa za sprawą głównej roli w filmie „Zimna wojna”, który został nominowany do Oscara, między innymi w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny. Prestiżowego tytułu polska produkcja co prawda nie zdobyła, ale Joannie Kulig otworzyła drzwi do sukcesu. Posypały się propozycje od najlepszych reżyserów. Aktorka może przebierać w ofertach.

Czytaj też No po prostu wszyscy oszaleli na jej punkcie !

Teraz gwiazda postawiła na międzynarodową karierę i przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych. Niedawno zakończyła pracę przy zdjęciach do serialu platformy Neflix „The Eddy”. Kulig wciela się w rolę kobiety o niezwykłym głosie, która zmaga się z alkoholizmem. Nasza krajanka z Muszynki  zagra też w filmie „Safe Inside”.

Zagraniczne produkcje przekładają się na aktorską gażę polskiej gwiazdy. Jak podaje „Super Express”, Kulig za jeden dzień zdjęciowy w USA zarabia 25 tysięcy dolarów, a łącznie za udział w zagranicznych produkcjach zgarnęła już milion złotych!  Gazeta opisuje też jak wygląda jej praca na filmowym planie.

- Jest traktowana jak gwiazda. Ma własną przyczepę, kierowcę, który przywozi ją na plan i odwozi do domu, a także nianię, która zajmuje się jej dzieckiem, kiedy mama pracuje – pisze tabloid.

Czytaj też W zaawansowanej ciąży mknie jak torpeda. Joanna Kulig w amerykańskim serialu

Swoją karierę Joanna Kulig musi godzić z macierzyństwem i rodzinnym życie. Od dziesięciu lat jest żoną reżysera Macieja Bochniaka. Rodzicami zostali w lutym tego roku. Para przeżywa trudne chwile, bo musi zmierzyć się z rozłąką. Mąż Kulig pracuje na planie filmowym w Polsce. Aktorka z dzieckiem jest w Ameryce. Jakiś czas temu Kulig pisała na Instagramie: "Praca na dwa etaty to niełatwa sprawa. Zdjęcia do "The Eddy" i bycie mamą są wyzwaniem, ale daję radę"

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe