Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
20/05/2024 - 23:40

Zapierający dech w piersiach wyczyn Dariusza Pachuta

Dariusz Pachut to podróżnik, sportowiec, a nawet wykładowca uniwersytecki. Większą rozpoznawalność w social mediach zyskał  jako chłopak Dody. Uwielbia sportowe wyzwania i moc adrenaliny. Tym razem pochwalił się na Instagramie ukończeniem kolejnego levelu kursu z  freedivingu.

Dariusz Pachut urodził się Zabrzeży w powiecie nowosądeckim w Małopolsce. Nie tylko dużo podróżuje, ale uprawia przeróżne sporty: canyoning, wspinaczkę górską. Jeździ na rowerze i nartach, biega, surfuje.

Nie jest tajemnicą, że Pachut od jakiegoś czasu trenuje freediving. W przeszłości przekonywał w swoich mediach społecznościowych, że nie boi się wody. Pisał: “Od zawsze moim żywiołem była woda, praktycznie każda moja aktywność jest z nią związana (prócz gór)”.

"Freediving" to nurkowanie na wstrzymanym oddechu. Pod koniec 2023 roku Dariusz Pachut wrzucał do sieci filmiki i relacje z nauki freedivingu u boku instruktorki - aktorki Agaty Załęckiej.

Pisał też wtedy:
“Freediving czyli nurkowanie na wstrzymanym oddechu i moja nowa pasja ???? wczoraj miałem okazję odbyć sesję treningową z @agatazalecka_official naszą kilkukrotną rekordzistką Polski! Patrząc jak swobodnie schodzi na dno 45,4 m basenu traktując to jako rozgrzewka doszło do mnie ile pracy przede mną. tak czy inaczej cel postawiony i trzeba zapierdzielać bo przecież samo nie przyjdzie”. 

Niedawno pochwalił się na swoim Instagramie:

“Wczoraj zakończyłem kolejny level mojej przygody z freedivingiem a mianowicie SSI 2 Advanced Freediver dziękuję oczywiście za prezent urodzinowy i @emilienoire za poprowadzenie kursu, poukładanie wszystkiego tak aby to nurkowanie w głąb było przyjemniejsze. 3 sesje w statyce i czas, który wykręciłem bez wykorzystania wszystkich sił i walki z sobą 5.09 był dla mnie jeszcze przed kursem nie do osiągnięcia. Nurkowanie na 30m praktycznie podczas każdej wizyty na basenie był możliwy ale nie z taką łatwością i przyjemnością jak dzięki wiedzy pani instruktor. I mimo tego, że sport polega na sięgnięciu dna będę na pewno kontynuował tą przygodę. Gratuluję też innym kursantom Markowi i @tomasz_freediver". 

 

fot. IG @dariuszpachut([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu