Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
15/05/2024 - 10:00

Zacni goście przybywajcie na rynek w Muszynie. XVII Jarmark Muszyński już 18 maja

Zacni goście przybywajcie na rynek w Muszynie. XVII Jarmark Muszyński już w sobotę, 18 maja. Atrakcji nie zabraknie!

Jarmark w Muszynie nawiązuje do tych, które odbywały się w mieście przed wiekami. Organizowany od 2014 roku, w plenerze prezentuje tutejszy dorobek kulturalny.

Na scenie prezentują się zespoły z pogranicza muzyki folkowej i folklorystycznej. Można spotkać przechadzające się mieszczki, starostę, zbójów, harników, rycerzy oraz dzieci w regionalnych strojach. 

- Kwiecień, maj to czas kiedy Centrum Kultury i Czytelnictwa Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna rozpoczyna sezon plenerowy w uzdrowisku. - mówią organizatorzy i zachęcają.

- Zacni goście przybywajcie na rynek w Muszynie. 

W sobotę, 18 maja do Muszyny zjadą twórcy rękodzieła i wystawiennicy z różnych stron Polski. Stoiska pełne będą różnorodnych towarów. A smakołyki przygotowują Koła Gospodyń Wiejskich.  Nie zabraknie targu staroci, pokazów rycerskie. 

Ponadto w programie znajdą się: szczudlarze i średniowieczni kuglarze, 10. metrowa skakanka, magiczna obręcze, sesje zdjęciowe z widzami, gigantyczne bańki wykonywane ze szczudeł, zamykanie w dybach, rzuty woreczkiem w rycerski hełm, narty króla Bolka - wyścig, rzuty na rogi bawołu, połów rybek, zabawy żonglerskie, ciuciubabka oraz wybijanie dukatów muszyńskich. Początek godz. 11. 

Organizator: Centrum Kultury i Czytelnictwa Muszyna. (MK) fot. arch. (MK), plakat organizatora. Dziękujemy za przesłanie błędu