Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
17/02/2022 - 11:00

Zachwycili Kasię Cichopek. Rodzeństwo z Sącza zrobiło furorę w telewizji [FOTY]

Jesteście niesamowici – zachwycali się Katarzyna Cichopek i Aleksander Sikora, kiedy zobaczyli co wyczyniają w telewizyjnym studio Emilka, Franek i Kaja ze Starego Sącza. Trójka rodzeństwa to mali mistrzowie tańca, którzy osiągają sukcesy w europejskich mistrzostwach. To dlatego byli gośćmi [popularnego programu „Pytanie na śniadanie”?

Emilia ma jedenaście lat, Franek osiem, ich młodsza siostra Kaja jest sześciolatką. Rodzeństwo Dubielów ze Starego Sącza jest niezwyczajne. Cała trójka ma wspólną pasję, którą jest taniec. Łączy ich też wielki talent. Osiągają sukcesy w międzynarodowych turniejach.

Kiedy Emilia i Franek pokazali w telewizyjnym studio co potrafią, Katarzyna Cichopek i Aleksander Sikora, gospodarze programu „Pytanie na śniadanie”, nie kryli zachwytu. Jesteście niesamowici – mówili i dociekali, jak narodziła się ta rodzinna pasja.

Czytaj też Sądeckie siostry Chapko. Najpiękniejsze dwie pary polskich bliźniaczek [ZDJĘCIA] 

- Kiedyś zobaczyłam starszą ode mnie koleżankę, która tańczyła balet. Bardzo chciałam, żeby mama zapisała mnie na takie zajęcia. Potem trafiłam do mojej trenerki Natalii Gap,  a jeszcze potem i na akrobatykę do pana Andrzeja Steca. I tak to się rozwinęło - opowiadała Emilia.

W jej ślady poszedł młodszy brat. U niego zaczęło się od… nudy. – Często musiałem czekać z mamą albo tatą, aż siostra skończy próbę. Nudziło mi się to czekanie i w końcu sam postanowiłem spróbować – mówił Franek. – Początkowo chodziłem na zajęcia z tańca towarzyskiego, potem był popping. W końcu trafiłem na styl, który spodobał mi się najbardziej, czyli modern jazz.

Czytaj też Najstarsza Małopolanka ma 111 lat! Takich urodzin w życiu nie miała

Starsze rodzeństwo goni ich najmłodsza siostra,  Kaja, która też już trenuje taniec pod okiem fachowców. Szlifowanie formy to ciężka praca przyznaje cała trójka rodzeństwa.   – Chodzimy na zajęcia sześć, siedem razy w tygodniu. – Musimy to godzić z nauką – mówili Franek i Emilia.

Czytaj też Walentynkowy, miłosny horoskop. Sprawdźcie czy jesteście dla siebie stworzeni 

Czytaj też Niezwyczajny zakątek Sądecczyzny. Mają tam prawdziwy raj na ziemi [ZDJĘCIA]  

- Drzemie w was ogromny talent. Strach pomyśleć, co się z wami będzie działo za kilka lat – żartowali Katarzyna Cichopek i Aleksander Sikora, bo Emilia i Franek zdobyli już międzynarodowe, wicemistrzowskie tytuły i szykują się do kolejnego turnieju. ([email protected]) fot. screen TVP 2Dziękujemy za przesłanie błędu