Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 26 stycznia. Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
05/06/2021 - 22:30

Za kilka dni zwiedzimy muszyński ratusz, rynek już zaczął tętnić nowym życiem

Mieszkańcy Muszyny i turyści od 11 czerwca będą mogli zwiedzać zrekonstruowany ratusz i jego piwnice. Rynek już zaczął tętnić nowym życiem, a wkrótce stanie się miejscem wydarzeń kulturalnych, handlowych i wielu innych.

W piątek (11 czerwca) mieszkańcy Muszyny i turyści po raz pierwszy zwiedzą zrekonstruowany ratusz i jego piwnice. Odsłonięte też zostaną tablice pamiątkowe zasłużonych dla uzdrowiska: Antoniego Jurczaka oraz dra Seweryna Mściwujewskiego. Będzie toast, wystąpią zaproszeni goście, a muzyką czas umilą zespoły „Kwartet Galicyjski” i „Muszyniacy”.

-Rynek w Muszynie zaczął "żyć" nowym życiem. Kilka lat temu z centrum miasta "wyprowadziliśmy" główną drogę. Dzięki temu rynek jest wolny od TIR-ów. Nie wszystkim się to podobało. Wróżono, że wszystko w centrum miasta upadnie, a przede wszystkim umrze handel. Tak się nie stało.-mówi burmistrz Muszyny Jan Golba.

-Teraz z płyty rynku wyprowadziliśmy postój samochodów i przeznaczyliśmy ją dla mieszkańców i turystów. 

W ratuszu nie będzie siedziby władz samorządowych, ale znajdą się w nim: pijalnia wody mineralnej, kawiarenka, pomieszczenia muzealne w zrekonstruowanych piwnicach. Rynek stanie się miejscem przeznaczonym dla imprez uzdrowiskowych, kulturalnych, handlowych i wielu innych.

-Po prostu, będzie tętnił życiem. Czy to się wszystkim podoba? Na pewno nie. Ale zdecydowanej większości tak. Resztę oceni historia. - puentuje burmistrz Jan Golba. (MK) fot. aut. Dziękujemy za przesłanie błędu