Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
22/01/2020 - 11:35

Za co kochamy naszych dziadków? Sprawdźcie, co mówią sądeczanie

Dziadek... Zadasz mu krótkie pytanie, a on opowie Ci całą historię. Tak ich najczęściej wspominamy, tak o nich myślimy - ten, który ma srebrne włosy i złote serce.

Dziadkowie są wspaniałą mieszanką uśmiechu, opiekuńczych gestów, pięknych opowieści i miłości. Dla swoich wnuków zrobiliby wszystko. Dziś obchodzą swoje święto. Warto przypomnieć, skąd wziął się pomysł na Dzień Dziadka. W 1978 roku Telewizja Polska zorganizowała konkurs na ustalenie daty tego święta. Pomysłów było wiele, jednak większość Polaków opowiedziała się za ustanowieniem Dnia Dziadka tuż po Dniu Babci, czyli 22 stycznia. 

Czytaj też: Złóż życzenia dziadkom w "Sądeczaninie"! Niektórzy już to zrobili

Przeprowadziliśmy sondę, w której pytamy mieszkańców Nowego Sącza, co myślą o swoich dziadkach. - Dziadek jest takim człowiekiem, który zawsze zaradzi, a babcia jest od przytulania - mówi członek sądeckiego Klubu Seniora, Jan Ruchała. Jedna z kobiet opowiedziała nam piękną historię - od swojego dziadka otrzymała skrzypce, na których grał całe życie. Dzięki niemu teraz ona może realizować swoje pasje. 

Przypominamy o możliwości złożenia życzeń z okazji Dnia Babci i Dziadka na łamach portalu "Sądeczanin". Zgłoszenia można przesyłać na adres k.kos@sadeczanin.info

k.kos@sadeczanin.info, fot. Sądeczanin Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020