Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
24/08/2020 - 11:00

Wygodne hotele, przytulne pensjonaty... Wszystko to znajdziesz w Muszynie

Chcesz odpocząć, pospacerować, pojeździć rowerem, posłuchać dobrej muzyki, wypić kawę w magicznym otoczeniu ogrodów? Zaplanuj w Muszynie swój wymarzony czas z dziećmi i wykorzystaj Polski Bon Turystyczny.

Muszyna jest magiczna. To nadpopradzkie miasteczko, w którym historia miesza się ze współczesnością.

Uzdrowisko słynie przede wszystkim ze znakomitych wód mineralnych, które zachwycą bogactwem smaku, ilością cennych pierwiastków i minerałów.

Muszyna nazywana jest „miastem ogrodów”. Ogrody Biblijne usytuowane przy kościele pw. św. Józefa Oblubieńca  są atrakcją pod względem ekumenicznym. Miejsce to skłania do medytacji i modlitwy, poprzez ukazanie treści biblijnych w plenerze.

Na turystów czekają też wspaniałe Ogrody Sensoryczne, a także Ogrody Baśni i Legend na Suchej Górze oraz Ogrody Tematyczne, wraz z wolierami egzotycznych ptaków z różnych zakątków świata. 

Wiosną zasiedliły je barwne pawie i papugi, kaczki, zaś pobliskie stawy czarne łabędzie. Podziwiać można kukabura chichotliwego, zamieszkującego wschodnią i południowo-wschodnią Australię.

Rozmaite kompozycje roślinne, stylowe mostki i oryginalna architektura sprawiają, że turyści w ogrodach mogą w rodzinnym gronie miło spędzić czas.

Na Zapopradziu w upalne dni goście skorzystają z kompleksu basenów, aby się orzeźwić i zrelaksować. Są tu też liczne kawiarnie i restauracje, w których wypiją popołudniową kawę, zjedzą lody lub obiad. A przy okazji posłuchają koncertu skrzypcowego.

Inną atrakcją miasta są średniowieczne ruiny zamku, do których prowadzi kilka ścieżek. Przez stulecia budowla górowała nad miastem i strzegła szlaku węgierskiego, którym przewożono tokajskie wina. W XXI wieku, niezależnie od pogody, miejsce to gwarantuje cudowne widoki.

Zabytkami ziemi muszyńskiej są łemkowskie cerkwie, w tym cerkiew pw. św. Jakuba Młodszego w Powroźniku, wpisana na listę UNESCO, najstarsza w południowych Karpatach.

W Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego można poszerzyć swoją wiedzę m.in.: na temat najstarszych znalezisk z ziemi muszyńskiej, pochodzących z około 20 000 lat p.n.e.

Muszyna i okolice oferują również doskonałe warunki do uprawiania rozmaitych form aktywnego wypoczynku. Zimą narciarstwa, a latem kolarstwa górskiego czy turystyki pieszej.

Wzrok przyciągają barwne klomby o przeróżnych kształtach. Są tu ciekawe pomniki przyrody, w tym Czarna Młaka, górski staw w środku lasu czy mofeta, miejsce zimnej ekshalacji wulkanicznej złożonej z dwutlenku węgla.

Muszyna to wymarzone miejsce na to, aby wypocząć. Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020