Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
01/03/2020 - 21:45

Wszystko za życie - sądeczanie pomagają Gabrysi Szewczyk

Koncert charytatywny na rzecz Gabrysi Szewczyk, niemal po brzegi wypełnił salę Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu.

Inicjatorką muzycznego spotkania „Wszystko za życie” w ramach akcji pomagam, bo mam Voice, była Kamila Urbanik, która wraz z grupą przyjaciół i znajomych, postanowiła wesprzeć walkę 7-letniej Gabrysi Szewczyk z ciężką chorobą - glejakiem pnia mózgu. Na ich zaproszenie, w niedzielny wieczór 01 marca br., na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu pojawiło się wielu uzdolnionych artystów wielu pokoleń, a na widowni prawie pełen komplet publiczności

Wśród zaproszonych gości znalazł się zespół „Druga strona dnia”, którego liderem jest dziadek Gabrysi – Witold Szewczyk. Większą część koncertu charytatywnego wypełniły utwory i aranżacje, zaprezentowane przez solistów należących, bądź związanych z zespołem „Or_kiestra – Niezależna Orkiestra i Chór Młodzieżowy pod batutą Justyny Zawiślan”, czyli Anitę Dudczak, Justynę Świerad, Patrycję Koralik, Sarę Kociołek, Grzegorza Srokę, Mateusza Hojniaka, Małgorzatę Zawiślan, Danutę Głąb. Program uzupełniły występy Szymona Pejskiego oraz uczestników programu The Voice of Poland: Joanny Mądry, występującą pod pseudonimem AZZJA, Macieja Mazura i Michała Szczygła.

Przez cały czas trwania koncertu, osoby pragnące pomóc rodzinie Gabrysi w walce o jej życie, mogły to uczynić w wymierny sposób, dzięki datkom złożonym do puszek bądź poprzez udział w licytacjach. Całość dochodu została przekazana na konto fundacji „Zdążyć z Pomocą”, której podopieczną jest mała Gabrysia.

Wszyscy chętni, którzy chcieliby wesprzeć Gabrysię, mają taką możliwość przelewając środki finansowe na specjalne subkonto nr 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", tytułem „36367 Szewczyk Gabriela Nowy Sącz darowizna na pomoc i ochronę zdrowia”. Jednocześnie, wykorzystując okres rozliczenia podatku dochodowego, w swoim formularzu PIT, można również wpisać numer KRS 0000037904 oraz w rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%”, podać: 36367 Szewczyk Gabriela Nowy Sącz”.

Na zakończenie oddajemy głos Katarzynie Szewczyk, mamie Gabrysi:

- Nie chcąc pominąć nikogo w podziękowaniach, pozwolę sobie gorąco podziękować wszystkim, którzy byli zaangażowani w organizację i przeprowadzenie tego koncertu. Jest to dla nas naprawdę duża sprawa, ponieważ leczenie nie jest łatwe i tanie, a sami nie jesteśmy w stanie zebrać tak wielkich środków. Cóż więcej mogę powiedzieć? Po prostu, z całego serca dziękujemy!
 

(Karol Trojan) [email protected], fot.: Karol TrojanDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe