Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
21/11/2018 - 13:00

WOŚP w Muszynie: pomaganie jest dziecinnie proste

W całej Polsce i na świecie przygotowania do 27. Finału WOŚP już ruszyły. Rozpoczęła się też rejestracja sztabów Orkiestry, budowa logistyki, mającej obsłużyć największą zbiórkę funduszy w naszym kraju. Przypominamy też, że w grudniu, na całej Sądecczyźnie rusza lokalna akcja Serce-Sercu!

Do WOŚP przygotowuje się Muszyna. Sztab Orkiestry znajdować się będzie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury przy ulicy Kity 17. – Chcesz zostać wolontariuszem, zgłoś się do sztabu, który zarejestruje cię w bazie danych- czytamy w ogłoszeniu muszyńskiego sztabu – Dostaniesz identyfikator, serduszka i puszkę".  Rejestracja wolontariuszy trwa do 11 grudnia.

27. Finał WOŚP skupi się przede wszystkim na zakładach diagnostyki specjalistycznej – zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej.

 -  System opieki zdrowotnej w Polsce boryka się coraz większymi i cały czas dalekimi od rozwiązania problemami. Brak środków na finansowanie leczenia, rosnące kolejki do podstawowych usług medycznych, palący brak wyspecjalizowanego personelu medycznego, któremu polski system nie jest w stanie zapewnić satysfakcjonujących warunków pracy – to bardzo poważne braki, powodujące coraz mniejsze poczucie bezpieczeństwa zdrowotnego w Polsce.- mówi Jurek Owsiak.

- Przy takich problemach sprawa wyposażenia oddziałów często schodzi na dalszy plan. A kiedy damy się zbyt mocno wyprzedzić rozwojowi medycyny na świecie, nadrobienie braków może być trudne i bardzo kosztowne. Wielka Orkiestra nie jest w stanie naprawić systemu, ale jesteśmy w stanie pomóc w utrzymaniu wysokich standardów i możliwości w leczeniu. I to będziemy robić, do końca świata i jeden dzień dłużej.

Styczniowa zbiórka WOŚP ma umożliwić podniesienie standardu wyposażenia. Do szpitali trafią rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.

(MK) fot. arch aut, plakat WOSP

Żrodłlp: WOSP, własne,Dziękujemy za przesłanie błędu