Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
26/05/2020 - 14:20

Wierzymy w to, w co ośmiornice medialne każą nam wierzyć. Niestety

Od dawna nie było w mediach krajowych tak spójnego przekazu na ważny, globalny temat, jak w przypadku koronawirusa, co jest dowodem na ich niesłabnącą siłę w Polsce. Wraz z rozwojem sytuacji obserwujemy jednak pojawienie się cenzury i propagandy sukcesu...

Stoimy przed zwrotnicą, która zdeterminuje przyszłość mediów w Polsce. Cenzura zaczęła się od zakazu wypowiadania się w mediach personelu medycznego na temat sytuacji w szpitalach. A rządowa propaganda sukcesu o tym, że Polska władza radzi sobie świetnie z kryzysem, skrzętnie pomija oddolne inicjatywy obywateli, które mają niebagatelny wpływ na polepszenie sytuacji.

Są to momenty, kiedy rzeczywistość prezentowana w mediach przechodzi silne zderzenie z tą, która otacza nas na co dzień – twierdzi Natalia Żaba, dziennikarka i absolwentka Leadership Academy for Poland - apolitycznej i bezstronnej inicjatywy edukacyjnej na rzecz rozwoju dobrego przywództwa w Polsce i na świecie.

- Wcześniejsze manipulacje i szerzenie kłamstw na przykład o kryzysie uchodźczym było relatywnie łatwe w Polsce, ponieważ naszego kraju kryzys de facto nie dotyczył. Teraz o wiele trudniej będzie mediom odzyskać zaufanie obywateli jeśli będą kłamać na tematy, których odbiorcy sami będą na co dzień doświadczać.

Czytaj też: Jak w 5 krokach kupić e-wydanie miesięcznika "Sądeczanin"? To proste, sprawdź!

Jak długo ,,ośmiornice medialne” będą kreować alternatywną rzeczywistość? Przemyślenia naszej ekspertki dostępne są w majowym wydaniu miesięcznika "Sądeczanin". Aby kupić go w promocyjnej cenie, wystarczy wpłacić 5 zł na nasze konto (numer konta 10 1020 3453 0000 8402 0274 0355), w opisie przelewu podając imię, nazwisko i adres, pod który przesyłka ma zostać dostarczona. #zostańwdomu!

Chcesz kupić miesięcznik stacjonarnie? Na terenie Nowego Sącza gazeta jest dostępna w księgarni Alfabet, księgarni – antykwariacie Bestseller, w sklepie Intermarche przy ul. Nawojowskiej w Centrum Handlowym Europa II, w sklepie MAKS, w kiosku Rynek 26 oraz na Wólkach w sklepie Danek i MUSICBAN.

k.kos@sadeczanin.info, fot. Pixabay.comDziękujemy za przesłanie błędu