Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 czerwca. Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
18/02/2015 - 06:15

Walentynki w strażackim mundurze i nowej remizie

W Walentynki świętowali nie tylko zakochani! Wyjątkowy był to wieczór również dla rodziny strażackiej OSP Mogilno. Druhowie z dumą zaprosili na walne zebranie już nie do miejscowej szkoły, ale własnej remizy. Usłyszeli liczne pochwały nie tylko na temat nowoczesnych obiektów, ale przede wszystkim swojej prężnej działalności.

Za strażakami OSP Mogilno bogaty 2014 rok. Obfity w działania ratowniczo-gaśnicze, ćwiczenia i szkolenia podnoszące kwalifikacje oraz sukcesy w zawodach i konkursach pożarniczych. Na kolejny, druhowie i druhny wyznaczyli sobie nowe, ambitne cele. Jednym z największych wyzwań jest włączenie jednostki OSP Mogilno do Krajowego Systemu Ratowniczo–Gaśniczego. - Włączenie do KSRG to dodatkowe obowiązki i zdania. Działań ratowniczo–gaśniczych będzie więcej, bo wtedy będziecie dysponowani nawet poza powiat – mówił do strażaków dh Antoni Bienias Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, członek Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego. - Myślę, że temu podołacie, a zadania wykonacie z honorem – oceniał dh Bienias, który swoją obecnością podniósł rangę sobotniego spotkania.

Dni do walnego zebrania odliczali przede wszystkim członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Czekały na nich bowiem złote, srebrne i brązowe odznaki. Wśród wyróżnionych było 5 dziewcząt, które działając w straży udowadniają, że wcale nie są słabszą płcią.
- Odznaczenie to dla mnie zaszczyt i motywacja do dalszego działania. O tym, aby być w OSP i móc pomagać innym marzyłam od dziecka – mówi dh Karolina Chronowska, która odebrała od Leszka Skowrona - wójta Gminy Korzenna złotą odznakę. - Wszystkim, którzy zostali dzisiaj odznaczeni - czyli najmłodszym druhom i druhnom – gratuluję! Jest to pocieszające, że są inicjatywy, które przyciągają nie tylko tych którzy są w tym miejscu, ale również tych, którym ta działalność po prostu się podoba – chwalił zaangażowanie wójt Leszek Skowron.
Zaproszeni goście zwrócili uwagę nie tylko na okazałą remizę i nowoczesne pomieszczenia Centrum Kultury w Mogilnie, ale także piękne widoki. - Niektórzy jeżdżą daleko odpoczywać, a my nie musimy nigdzie jechać! Wystarczy, że w ramach dzisiejszego spotkania możemy podziwiać piękny krajobraz za oknem – doceniał uroki miejsca starszy brygadier Paweł Motyka z Państwowej Straży Pożarnej.

Fot. Dominika Rola
Jadwiga Jelińska


Dziękujemy za przesłanie błędu