Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 7 czerwca. Imieniny: Ariadny, Jarosława, Roberta
13/02/2020 - 10:05

Walentynki. Idealny dzień na zaręczyny?

Zaręczyny to chwila, którą pamięta się do końca życia. Poza tym co tu dużo mówić – oświadczyny ukochanego to chyba najpiękniejsze wyznanie miłości, jakie tylko można sobie wyobrazić. Walentynki to doskonała okazja, aby złożyć swojej wybrance obietnicę wiecznej miłości. Panom, którzy są pewni swoich uczuć, polecamy podarować ukochanej pierścionek zaręczynowy właśnie w walentynki.

Kwiaciarnie, sklepy z bielizną i salony jubilerskie odnotowują 14 lutego zwiększony obrót. Powstaje więc pytanie – zdecydować się na zwykły dzień tygodnia czy wybrać szczególną datę? Jedną z zalet oświadczyn w walentynki jest sprzyjająca atmosfera – nie ma przecież w roku dnia, który bardziej kojarzyłby się z miłością. Poza tym, zimowe randki naprawdę mają w sobie to coś.

Zaręczyny w walentynki to również doskonały pomysł dla panów, którzy nie przywiązują wagi do dat. Z biegiem lat będzie ich tylko przybywać. Dzięki temu 14 lutego będzie dniem podwójnego świętowania. Czy zaręczyny w walentynki mają jakieś wady?

Zobacz także: Tam to się złoto dopiero świeci! Cupicha zdradza tajniki powstawania biżuterii 

Przede wszystkim ta data jest dość przewidywalna. Kobiety czasami spodziewają się, że tego dnia coś może się wydarzyć. Jeżeli więc naprawdę chcecie zaskoczyć swoją wybrankę, warto wybrać inny termin. Niektórym może również przeszkadzać, że 14 lutego to zbyt popularna data.

Niestety może się zdarzyć, że miłość Twojego życia nie będzie jeszcze gotowa na deklarację na całe życie i powie "nie”. Jeśli zdecydujesz się spróbować jeszcze raz, wszystko pójdzie po Twojej myśli i w przyszłości zostaniecie małżeństwem, dzień walentynek do końca życia będzie przypominał Wam nieudane zaręczyny.

A jakie są największe trudności przy wyborze pierścionka zaręczynowego? Swoim doświadczeniem dzieli się z nami ekspert firmy jubilerskiej Cupicha.

- Panowie zazwyczaj przychodzą do nas z pierścionkiem swojej ukochanej, aby dopasować rozmiar. Niestety większość z nich nie zwraca uwagi na to, na jakim palcu ich wybranka nosiła dany pierścionek. Stąd często finalnie rozmiar okazuje się być za duży – wyjaśnia Anna Mężyk, doradca klienta. – Najbardziej jednak mężczyźni obawiają się, że wybiorą za mały pierścionek, a ukochana nie włoży go na palec.

- Jeśli chodzi o rodzaj biżuterii zaręczynowej – klasyka wygrywa. Wiele kobiet czeka na brylant, nawet najmniejszy. Warto także wziąć pod uwagę to, że często pierścionki zaręczynowe w przyszłości są noszone razem z obrączką. Dobrze wiedzieć to wcześniej – wyjaśnia specjalista. – Panowie wybierają również pierścionki z szafirem, rubinem i szmaragdem. Co ciekawe, te kamienie szlachetne są często wybierane na prezent z okazji 40 (rubinowej), 45 (szafirowej) i 55 (szmaragdowej) rocznicy ślubu – dodaje. - W pierścionku można wykonać grawer z imieniem chłopaka albo datą zaręczyn.  

Tym, którzy jeszcze nie są gotowi na tak poważną deklarację, polecamy zakup złotej biżuterii z motywem serduszka. W ten sposób również można wyrazić swoje uczucie. – Mężczyźni czasem zdradzają nam, jak zamierzają oświadczyć się swoim wybrankom. Jedni organizują romantyczny wyjazd za granicę, inni ukrywają pierścionek w ciastku lub w filiżance kawy. Pomysłów jest tyle, ile klientów - opowiada Anna Mężyk. 

- Nigdy jednak nie zapomnę pary, która przyszła do naszego sklepu, by pomóc koledze wybrać pierścionek zaręczynowy dla jego ukochanej. Rzeczywiście, dziewczyna pomogła wybrać pierścionek, jednak kiedy jej obecny przy wszystkim chłopak uklęknął przed nią i zapytał, czy zostanie jego żoną, w dłoniach trzymając pudełeczko, okazało się, że cała sytuacja była zaplanowaną dużo wcześniej niespodzianką. Przekonana o tym, że wybiera prezent dla koleżanki, wzruszona dziewczyna wybrała swój pierścionek marzeń!

Artykuł opracowany we współpracy z firmą Cupicha.

[email protected], fot. Cupicha

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu