Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
16/01/2019 - 13:40

W zaawansowanej ciąży mknie jak torpeda. Joanna Kulig w amerykańskim serialu

Po tym, jak okazało się, że "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego będzie polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego, Joanna Kulig, rodem z Muszynki, jest już gwiazdą światowego formatu. Wkrótce zobaczymy ją w nowym serialu amerykańskiej produkcji. Na razie do sieci trafił zwiastun filmu.

Joanna Kulig  bez wytchnienia promuje  za oceanem "Zimną wojnę" Pawła Pawlikowskiego, która jest polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego.  Amerykański magazyn filmowy The Playlist spekuluje, że obok Pawlikowskiego, szansę na Oscara - w kategorii najlepsza aktorka - ma również odtwórczyni głównej roli, Joanna Kulig. Jej nazwisko pojawia się obok takich sław jak Nicole Kidman, Amy Adams czy Keira Knightley. 

Czytaj też Jak z Muszynki zaszła do Cannes. Zawrotna kariera filmowa Joanny Kulig

W Stanach Zjednoczonych, gdzie  teraz w kinach można oglądać  polską produkcję, aktorka spotyka się z ogromnym aplauzem. Choć jest w zaawansowanej ciąży w pracy sobie  nie odpuszcza. Pojawia się na licznych spotkaniach organizowanych przez filmową branżę. Teraz szykuje się  do kolejnego podboju.  Amerykański dystrybutor "Zimnej wojny", Amazon Studios, wkrótce wyemituje serial zatytułowany „Hanna”. O nowej produkcji, która być może okaże się hitem, mówiło się już od dłuższego czasu. Polska gwiazda rodem z Muszynki zagra jedną z ról .

Joanna Kulig wciela się w  postać matki  szesnastoletniej Hanny. To córka byłego komandosa, przeszkolona w sztukach walki i samoobronie. Ojciec wysyła ją z misją, w której musi się zmierzyć  nie tylko z niebezpieczna agentką, ale także z ukrywaną przed nią przeszłością.

Czytaj też Joanna Kulig zrobiła wielką aferę o swoje nagie piersi

Kulig zagra w gwiazdorskiej obsadzie. Tytułową Hannah zagra  Esme Crees-Miles, z w rolę ojca wcieli się Joel Kinnaman, który zagrał między innymi  w "Legionu samobójców" czy  House of Cards. Kulig pojawi się w scenach  stanowiących w filmie retrospekcją. 

- Mieliśmy skomplikowane sceny pościgów. Muszę przyznać, że bardzo mi się to podobało. Wszystko musiało być perfekcyjne - zdradza Kulig w rozmowie z TeleTygodniem .

Helikopter rusza, robi okrążenie, a my w aucie zakręcamy razem z nim... Do tego ja krzyczę w wyznaczonym co do sekundy momencie. Nasz samochód był prawdziwą konstrukcją. Kierownica znajdowała się z tyłu. Joel udawał, że prowadzi, a siedzący za nami kaskader wykonywał wszystkie ewolucje. Super przeżycie" - mówiła Kulig.

Premiera serialu jest zaplanowana jeszcze na ten rok.

[email protected] fot.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)