Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 maja. Imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława
04/06/2019 - 14:30

W muszyńskich ogrodach zamieszkały studnice i czarownice

Muszyńskie Ogrody Sensoryczne, oryginalna wizytówką nadpopradzkiego uzdrowiska, są magnesem przyciągającym rzesze turystów. Od maja udostępniony jest dla nich nowoczesny Pawilon Muzyczny, a od niedawno na stokach Suchej Góry, w Ogrodzie Baśni i Legend zamieszkały studnice, mieszczaninie i inne postacie.

Ogrody Sensoryczne na muszyńskim Zapopradziu to produkt, dla którego przyjeżdża się do miasteczka nad Popradem.

- "Nasze ogrody  stają się produktem, dla  którego do Muszyny się przyjeżdża. W ubiegłym roku to miejsce odwiedziło około  170 tys. osób. Wiemy to z kamer miejskich, gdyż miasto jest monitorowane i dzięki temu bezpieczne". – mówi burmistrz Jan Golba.

Ogrody na muszyńskim Zapopradziu są podzielone na część górną i dolną.

Wiosną w części górnej, na Suchej Górze pojawił się ukończony Ogród Baśni i Legend, w  którym niedawno zamieszkały postacie związane z Muszyną, takie jak czarownice, studnice, diabły czy harnicy.  

Od 1 maja czynny jest tu też Pawilon Muzyczny, będący połączeniem kawiarni i  niewielkiej sali koncertowo-wystawienniczej.

O dodatkowe hektary rozrasta się też dolna część muszyńskich pachnących ogrodów na Zapopradziu.

Powstaje staw rekreacyjny z ptasią wyspą. Będą wokół niego alejki spacerowe i miejsce do wypoczynku, duża, drewniana altana.  Niedługo nad taflą wody pojawi się również mostek i taras widokowy.

Jak podkreśla burmistrz Jan Golba, warto inwestować w nowe produkty turystyczne. Muszyńskie ogrody już teraz stały się rozpoznawalną marką nie tylko w regionie, ale także w całej Polsce.

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020