Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
24/11/2021 - 19:30

W Muszynie będzie park światła, zadaszony amfiteatr i park wodny dla dzieci

Zimą fantastyczny park światła, a latem pole do minigolfa, zadaszony amfiteatr i park wodny dla dzieci. To wszystko powstanie dla mieszkańców i turystów na Zapopradziu w Muszynie.


Ogrody na Zapopradziu w Muszynie cieszą ogromną popularnością wśród mieszkańców i turystów. Władze miasta starają się uatrakcyjniać to miejsce, systematycznie powstają nowe inwestycje. Wkrótce wybudowane zostaną ogrody: chiński, grecki, japoński, wiklinowy, a zimą-fantastyczny park światła.

W Ogrodach Sensorycznych pojawi się m.in: podświetlany grzybek, fotel Mikołaja czy sowa i magiczne drzewo. Ale i na dole, gdzie zostały już wykonane podświetlenia figur, będzie bajecznie. Wszystko po to, aby ogród był atrakcyjny w okresie zimowym.


- Przy wodnym parku rekreacji, realizujemy obecnie mini pole golfowe, z częścią rekreacyjną dla dzieci i dorosłych - wyjaśnia burmistrz Jan Golba. - Planujemy wybudować również park wodny dla dzieci z niewielkimi nieckami oraz urządzeniami zabawowymi. Realizacja jest uzależniona od pozyskania funduszy.


Na Zapopradziu znajduje się amfiteatr, który będzie miał zadaszenie. Zostanie też rozbudowany, aby polepszyć warunki na widowni, a także na scenie i zapleczu, w tym w garderobie. Miasto ma już gotową koncepcję, obecnie przygotowywana jest dokumentacja techniczna inwestycji. (MK) fot. aut. ilustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu