Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 lipca. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
11/10/2019 - 22:50

W Beskid Sądecki na weekend powraca Babie Lato! Będzie najazd turystów?

W Beskid Sądecki na weekend (12-13 października) powraca Babie Lato! W słońcu zobaczymy nawet 25 stopni Celsjusza. Muszynę i Krynicę czekać będzie jesienny najazd turystów?

Całą Polskę, w tym Beskid Sądecki w najbliższy weekend czeka skok temperatury nawet do 25 stopni Celsjusza, w najcieplejszym momencie dnia. Będzie dużo słońca, bezchmurne niebo.

Lato jesienią zapewni układ niżów i wyżu ściągający do Europy ciepłe powietrze z popołudnia. W niedzielę ma być jeszcze cieplej, niż w sobotę. Słoneczne babie lato utrzyma się do wtorku.

Taka pogoda  niewątpliwie sprzyjać będzie spacerom, wycieczkom górskimi szlakami. Można oczekiwać najazdu turystów na Muszynę i Krynicę. Oba uzdrowiska mają wiele do zaoferowania.

W Krynicy ukończona została modernizacja Parku Słotwińskiego, który wzbogacił się o tężnię solankową. Otwarta jest również zabytkowa Pijalnia Słotwinka. Turystów przyciąga też odnowiony Park im. Mieczysława Dukieta, z fontanną setką, a także wieża widokowa. 

Muszyna oferuje m.in.: na Zapopradziu Ogrody Sensoryczne, Ogród Baśni i Legend, a także będące na ukończeniu Ogrody Tematyczne.

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

Aktywnie w Małopolsce