Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
22/03/2020 - 22:00

Uziemieni: niedziela, więc czas na podsumowanie

Podałam Wam wszystkie pomysły jakie miałam na spędzenie czasu dobrowolnej izolacji. Mam nadzieję, że chociaż część się przyjęła. Wszystkiego o czym pisałam spróbowałam po trochu, wciskając to między naukę i obowiązki domowe.


Wiadomo, że rozrywki, nawet najfajniejsze nie odciągną całkiem uwagi od tego co się dzieje, ale też nie o to chodzi. Nie uciekniemy od rzeczywistości która nas otacza, nawet jeśli tak jak teraz – nie jest zbyt sprzyjająca. Po co więc robić cokolwiek? Wiem, że sporo młodych osób frustruje się już siedzeniem w domu, a ja sama czuję, że życie stoi w miejscu.

W końcu gdzie ma podziać się energia należna nam z racji wieku? Podpowiadam rozwiązanie, już ostatni raz J. Wiem, że ciężko może być spojrzeć na czas kwarantanny w dobrym świetle, ale potraktujcie go ja przerwę. Tak jak przerwa w szkole pozwala wam wypocząć, zebrać myśli, a często również przygotować się do następnej lekcji, tak niech czas spędzony w domu będzie przygotowaniem. Bo prędzej czy później wyjdziemy z domów i trzeba będzie na nowo wdrożyć się w utracony chwilowo rytm.

Czy nie warto do tego momentu popracować nad sobą? Wyrobić sobie kilka dobrych nawyków? Zadbać o swoje zdrowie, przez dietę i ćwiczenia? Macie teraz czas na wprowadzenie w swoje życie tych wszystkich zmian, których wprowadzenie uniemożliwiało Wam chodzenie do szkoły czy zabieganie dnia codziennego. 

Życzę Wam powodzenia i wytrwałości, oraz mam nadzieje, że wszystkie plany jakie mieliście przed rozpoczęciem naszej domowej przygody wrócą wraz z normalnym trybem życia. (Nastolatka)Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe