Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
21/02/2013 - 10:40

Uwaga! Nad Jeziorem Rożnowskim możesz natknąć się na morsy!

Zamarznięta tafla lodu a w niej prostokątna przerębla, z której wystają uśmiechnięte postacie w czapkach i rękawiczkach - to morsy w Gródku nad Dunajcem, którzy swoje kąpiele uwiecznili na filmie i udostępnili na portalu Youtube.com.
Na Sądecczyźnie można jednak spotkać morsy. Od czasu do czasu pojawiają się nad Kamienicą w Nowym Sączu. Teraz można ich spotkać także w Gródku nad Dunajcem. Kilkanaście młodych osób nakręciło nawet filmik ze swoich mroźnych kąpieli w Jeziorze Rożnowskim.
- Widziałem tych młodych ludzi kąpiących się w lodowatej wodzie – przyznał w RDN Nowy Sącz Józef Tobiasz, wójt gminy Gródek nad Dunajcem. - Sam próbowałem takich kąpieli. Założyłem się z kolegami. Było minus 20 stopni ale wszedłem do wody. To było fantastyczne uczucie – dodał.
Zapewnił, że osoby niezdecydowane i obawiające się przeziębienia, nie muszą się tym martwić. Mimo lodowatej wody i minusowej temperatury wójt Tobiasz nie pochorował się. Wręcz przeciwnie, poczuł się bardziej zahartowany.
Włodarz gminy podejrzewa, że grupka młodych ludzi zainspirowała się morsami z partnerskiego miasta Gródka nad Dunajcem – Mielna w województwie zachodniopomorskim. Od czterech lat delegacja gminy zimą udaje się nad Morze Bałtyckie i uczestniczy w odbywającym się tam Międzynarodowym Zlocie Morsów. W ubiegłym roku po raz pierwszy na imprezie pokazał się reprezentowany przez sześć osób Klub Morsów „Lachy” z Gródka nad Dunajcem. Sądeckie morsy weszły do wody pod przywództwem wójta Józefa Tobiasza.(ALF)
Źródło: własne, RDN Nowy Sącz
Fot. youtube.com, GOK Gródek nad Dunajcem


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)