Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
06/04/2022 - 19:00

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 16 ruszyli z pomocą Ukrainie

Grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 16, będąc świadkami tragedii w wymiarze ludzkim, humanitarnym i przyrodniczym w Ukrainie, postanowiła pomóc.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 16 ruszyły z pomocą Ukrainie
Ta niezaplanowana forma aktywności pojawiła się w trakcie realizacji  kolejnej edycji projektu ekologicznego "Drzewo Franciszka". - Poczuliśmy się, jako młodzi ekolodzy zobowiązani i odpowiedzialni do wparcia i zaangażowania. Bo wojna, to zamach na ludzką wolność, na wytwory pracy człowieka jak i na środowisko naturalne, w tym  też na zwierzęta.

- I to właśnie zwierzęta stały się adresatem akcji charytatywnej organizowanej w Szkole Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi  w Nowym Sączu - piszą organizatorzy. - Ogłosiliśmy i  przeprowadziliśmy zbiórkę żywności i akcesoriów dla zwierząt. Wspieramy zwierzęta już przybyłe ze swoimi właścicielami do Polski jak i te, które pozostały na terenach wojennych.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 ruszyły z pomocą Ukrainie

Z sukcesem, jak widać na zdjęciach, społeczność szkolna przyczyniła się aby wesprzeć "ciche ofiary wojny”. Zaangażowały się  dzieci przedszkolne, uczniowie klas 1-8, nauczyciele oraz rodzice. Dyrektor Szkoły, Waldemar Olszyński wraz z koordynatorem projektu nawiązali kontakt ze schroniskiem dla zwierząt w Nowy Sączu w celu uruchomienia dystrybucji zebranych darów.

- Wszystko jest połączone. To, co dzieje się teraz ze zwierzętami, później stanie się z ludźmi - mówiła Indira Gandhi. Niech akcja ta będzie głosem w obronie demokracji, w obronie wszystkich istot żywych ale też  sprzeciwem i niezgodą na zło i zniszczenia oraz przestrogą zawartą we wspomnianej wyżej mądrości.(opr. red.)Dziękujemy za przesłanie błędu