Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
30/11/2022 - 09:40

Tym wypasionym samochodem będą teraz jeździć do wypadków

Tabor limanowskiej policji wzbogacił się o nowiutki ambulans pogotowia ruchu drogowego. Tym wypasionym samochodem funkcjonariusze będą jeździć do wypadków. Pojazd kosztował aż 500 tysięcy złotych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej otrzymali nowy radiowóz marki Volkswagen Crafter. Jest to ambulans pogotowia ruchu drogowego, którym funkcjonariusze będą jeździć do wypadków. Pojazd został wyposażony w niezbędne przyrządy, które są potrzebne przy wyjaśnianiu przyczyn i okoliczności zdarzeń drogowych. 

- Samochód ma m.in. tablicę świetlną wyświetlającą znak „Uwaga wypadek”, maszt świetlny, agregat prądotwórczy, sprzęty informatyczne oraz sprzęty wykorzystywane przy obsłudze zdarzeń drogowych umożliwiające sprawne i bezpieczne wykonanie czynności na miejscu zdarzenia, a więc zestaw znaków drogowych, lampy i dyski świetlne, pachołki drogowe, drogomierz, parawan, aparat fotograficzny i wiele innych – wymienia st. asp. Jolanta Batko z limanowskiej policji.

Radiowóz, który będzie służył policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego w Limanowej, kosztował aż 500 tysięcy złotych.

Zobacz też Policjanci mają nową wypasioną brykę. Takiego radiowozu jeszcze nie widzieliście

To już kolejny pojazd policyjny, który trafił do jednostek w naszym regionie w ostatnich dniach. Tak jak już informowaliśmy, Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach wzbogaciła się o nowy, oznakowany radiowóz i nowoczesną łódź, z której policjanci będą korzystali patrolując teren Jeziora Klimkowskiego.

Radiowóz został oznakowany według nowego wzoru, który ma na celu poprawę widoczności i łatwiejszą identyfikację. Poza srebrną barwą nadwozia i odblaskowym niebieskim pasem z białymi elementami odblaskowymi, pojazd ma pasy odblaskowe barwy żółto-zielonej fluorescencyjnej po obu stronach oraz z przodu i z tyłu. Ponadto na aucie jest kilkanaście dodatkowych sygnałów świetlnych błyskowych w postaci lamp LED rozmieszczonych w różnych częściach pojazdu. ([email protected] Fot. KPP Limanowa, KPP Gorlice)Dziękujemy za przesłanie błędu