Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 22 czerwca. Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
16/01/2021 - 12:00

Tylicz: na górze Łan utknęła "terenówka", z młodymi ludźmi w środku

W górach od kilku dni zlega gruba warstwa śniegu. Biały puch nadal pada, kryniccy ratownicy górscy mają pełne ręce roboty. Na górze Łan w Tyliczu w piątek (15 stycznia) w zaspie utknął samochód terenowy, z 6 osobami wewnątrz. Poza tym w ostatnich dniach kilka osób doznało urazów ciała.

W piątek (15 stycznia), w nocy na aplikację CSR Krynica dotarło zgłoszenie o potrzebie pomocy na górze Łan w Tyliczu (gmina Krynica). -Jak się okazało znajduje się tam 6 osób, które zupełnie nie przygotowane do warunków zimowych wybrały się autem terenowym na „off-road”.- informują kryniccy ratownicy górscy

-Niestety samochód ugrzązł w śniegu i nie są w stanie sobie sami poradzić, w dodatku na zewnątrz panuje bardzo niska temperatura i sypie śnieg.

Do akcji wyjechali ratownicy samochodem terenowym oraz pojazdem gąsienicowym. Goprowcy wydostali auto ze śniegu, a młodych ludzi odtransportowali do Tylicza. Udzielanie pomocy trwało ponad trzy godziny.

Kilka dni wcześniej, we środę (13 stycznia) ratownicy GK GOPR wyruszali z pomocą trzykrotnie. Do południa na zboczach Jaworzyny Krynickiej udzielali pomocy ski-turowcowi który w wyniku upadku doznał kontuzji ręki.

W tym samym czasie dyżurni z RSR Piwniczna zostali zadysponowani w rejon Piwowarówki, gdzie wypadkowi na sankach uległ 8-letni chłopiec. Ratownicy po drodze zabrali zespół PRM, na miejscu okazało się, że dziecko ma złamane obie kości podudzia. Po zabezpieczeniu medycznym, pojazdem czterokołowym ratownicy przetransportowali chłopca do karetki.

Po południu zespół CSR Krynica wezwano na Górę Parkową do kobiety z urazem nogi. Poszkodowaną, po zabezpieczeniu kończyny, ratownicy przetransportowali samochodem terenowym do karetki pogotowia.

W górach przybywa coraz więcej śniegu, ponadto zapowiadane są bardzo niskie temperatury. Ratownicy apelują o rozwagę i ostrożność. (MK) fot. aut, Krynicka Grupa GOPRDziękujemy za przesłanie błędu