Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
04/07/2013 - 08:29

Trzydzieste trzecie Lato w Dolinie Kamionki

Koncerty, pokazy, kiermasze i degustacje regionalnych potraw, to niektóre z atrakcji przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Kamionce Wielkiej na XXXIII Lato w Dolinie Kamionki.
Impreza odbędzie się w niedzielę 7 lipca w Kamionce Małej. – Zaczniemy odśpiewaniem Hymnu , bo od kilku lat ta impreza ma swój hymn, a potem można będzie przystąpić do degustacji potraw, które zwyciężyły w konkursie przeprowadzonym z Lokalną Grupą Działania. Nagrodzone zostały trzy Koła Gospodyń Wiejskich: z Ptaszkowej, Klęczan i Kamionki Wielkiej. I potrawami z tych wsi będziemy się raczyć w niedzielne popołudnie – mówi Grażyna Michalik z Urzędu Gminy w Kamionce Wielkiej.
- Powitamy też dziesięciotysięcznego mieszkańca gminy, bo niedawno został zameldowany. Nie jest to noworodek, lecz młodzieniec już piętnastoletni, przyjechał do nas z Łabowej. Za ten dziesięciotysięczny meldunek otrzyma od gminy rower górski, żeby szybciej mógł poznać nasza piękną okolicę – mówi Stanisława Ziółkowska z Urzędu Stanu Cywilnego w Kamionce Wielkiej.
A potem rozpocznie się na estradzie cykl koncertów. Na początek zagra Orkiestra Dęta Mystkowa, potem wystąpią: Zespół Regionalny Mali Mszalniczanie, Zespół „Barvinok” z Kamienki na Słowacji, Zespół Pieśni i Tańca „Świniarsko”, Kabaret z Boguszy. Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej dadzą pokaz ratownictwa drogowego, a po półtoragodzinnym koncercie zespołu „Get Up”, około 21.00 rozpocznie się tradycyjna zabawa taneczna, która potrwa do północy.
Pokazom estradowym będą towarzyszyć degustacje potraw regionalnych, kiermasz prac twórców ludowych, loteria, zabawy dla dzieci i wiele innych atrakcji.
JG
Fot. UG Kamionka Wielka
 


Dziękujemy za przesłanie błędu