Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
27/12/2022 - 11:45

Ta sądecka żywa szopka jest prawdziwym hitem w te święta [ZDJĘCIA]

Żywa szopka w Obidzy (gmina Łącko) również w tym roku przyciągnęła tłumy odwiedzających. Sądeckie Betlejem zachwyca dzieci i dorosłych.

W Obidzy w gminie Łącko po raz kolejny można zobaczyć żywą szopkę. Sądeckie Betlejem znajdziecie przy kościele pw. Trójcy Przenajświętszej. Przed szopką jest sporej wielkości parking dla samochodów, wyłożony kostką brukową.

Za przygotowanie żywej szopki odpowiadają Krystyna i Władysław Sajdak. Wspierał ich również Związek Podhalan, Oddział Obidza, Koło Gospodyń Wiejskich z Obidzy i miejscowa parafia. Zwierzęta w szopce cały czas są pod okiem opiekunów.

Żywe szopki to niewątpliwie najciekawsze atrakcje bożonarodzeniowe dla dzieci. Wielu sądeczan uważa, że w tym roku szopka w Obidzy nie ma sobie równych. Zwierzaki stoją w boksach się w zadaszonej szopie ustrojonej lampkami świątecznymi.

Każdy detal w tym miejscu jest dopracowany. Na zewnętrznej ścianie szopy i wewnątrz znajdziemy stare narzędzia i przedmioty z gospodarstwa. W centralnej części szopki znajdziemy figury Świętej Rodziny. W rogu można dostrzec rzeźby autorstwa Józefa Tokarza z Jazowska.

Każdy z tych elementów tworzy niepowtarzalny klimat w żywej szopce, ale przecież główną atrakcją są zwierzęta. Tu dzieci mogą zobaczyć i pogłaskać kuce, osiołki, kozy, owce (są nawet małe jagniątka), króliki, papugi, kury i kaczki. Najmłodsi mogą spotkać również dwa psy pasterskie.

Żywa szopka w Obidzy będzie czynna jeszcze przez dwa tygodnie, do 9 stycznia. Odwiedzać ją można w godzinach od 9:00 do 20:00. Zwiedzanie żywej szopki jest darmowe. Dla chętnych, którzy chcą wesprzeć kościół parafialny przygotowana jest specjalna skarbonka.

Równocześnie przypominamy, że możecie przesyłać do naszej redakcji zdjęcia waszych tradycyjnych bożonarodzeniowych szopek (przygotowanych w domach czy przez parafie). Wszystkie szopki zaprezentujemy na łamach naszego portalu. Zdjęcia wysyłajcie na adres [email protected] lub [email protected]. (SKS)

To miejsce trzeba zobaczyć na własne oczy. Dzieci je pokochają




Żywa szopka w Obidzy również w tym roku przyciąga tłumy ludzi. Jeszcze przez dwa tygodnie możecie ją odwiedzić. (Fot. SKS)






Dziękujemy za przesłanie błędu