Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 30 marca. Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda
30/11/2019 - 09:05

Sylwester 2019 w górach. Tyle zapłacisz za noworoczną fetę w Krynicy i Muszynie

Za nieco ponad miesiąc powitamy nowy, 2020 rok. Najpopularniejsze kierunki, jakie wybierają Polacy na spędzenie sylwestra to góry i morze. Wybór gór jest uzasadniony, szczególnie jeśli spadnie śnieg. Jakie sylwestrowe oferty ma Krynica i Muszyna? Ile one kosztują?

Sylwester to jedyny taki dzień w roku. Żegnamy stary i witamy nowy rok, dlatego jest taki wyjątkowy.  Wiele osób spędzi tę noc kameralnie, w gronie najbliższych, ale niektórzy będą ją hucznie obchodzić. Najpopularniejsze kierunki, jakie wybierają Polacy na sylwestra to góry i morze. Wybór gór jest uzasadniony, szczególnie jeśli spadnie śnieg. Wówczas można cieszyć się urokami zimowych sportów.

Ile w tym roku zapłacimy za bal sylwestrowy? Bez zakwaterowania, sama zabawa to od 200 do 300 zł/osobę. Najdroższe jest Zakopane, gdzie koszt takiej przyjemności wynosi ponad 600 zł/osobę.

A jaka  są ceny w Krynicy i w Muszynie, uzdrowisku nad Popradem?  Najpopularniejszą formą spędzania tej jedynej nocy w roku są bale sylwestrowe oraz kilkudniowe oferty z noclegiem. Koszty zależą od standardu hotelu czy pensjonatu.

Cena kilkudniowego (29 grudnia - 2 stycznia) pobytu w hotelu, z balem sylwestrowym i wyżywieniem wynosi od ok.1200 zł na osobę. Jeśli w pakiecie są dodatkowe atrakcje, np. prowadzenie zabawy przez znaną osobę, cena wzrasta nawet do 3500 zł. Sama impreza sylwestrowa w klubie muzycznym z DJ-em, zakąskami i daniami na ciepło to wydatek 250 zł,/osobę.

Górskie ośrodki turystyczne w ofercie sylwestrowej mają zabawę z muzyką góralskiej kapeli na żywo, kulig i ognisko. W Krynicy i okolicy cena takiej imprezy to 300 zł/osoby. W pakiecie są dania na gorąco i zakąski kuchni regionalnej.

Sylwestrową noc można też spędzić na imprezach organizowanych pod gołym niebem. Bezpłatna zabawa z zespołem Comers odbędzie się na krynickim Deptaku, od godz. 21.30. 

(MK) fot. aut. ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu