Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 sierpnia. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
12/12/2018 - 20:10

Świąteczna wystawa rękodzieła artystów z Sądecczyzny. Zapraszamy!

W siedzibie Fundacji Sądeckiej przy ul. Barbackiego 57 w Nowym Sączu oglądać można wystawę sztuki bożonarodzeniowej i rękodzielnictwa twórców ludowych. Część prac można będzie nabyć i w niebanalny sposób upiększyć świąteczny wystrój domu lub takim niecodziennym prezentem obdarować najbliższych.


Przepięknie rzeźbione szopki, postaci związane z narodzinami Jezusa, płaskorzeźby, obrazy bożonarodzeniowe, również te malowane na szkle, tradycyjne sądeckie ozdoby wykonane na szydełku, z bibułki, ceramiczne misy i ozdoby choinkowe, to jedne z wielu prezentowanych na wystawie prac. 

Za sprawą artystów i rękodzielników sala konferencyjna Fundacji Sądeckiej zamieniła się w małą galerię. Warto kupić taki świąteczny upominek dla bliskich.

Wystawie towarzyszyć będą również warsztaty rękodzieła dla dzieci i młodzieży poprowadzone przez znanych i cenionych artystów ludowych.

Szczegółowy program warsztatów oraz informacje na temat wystawy dostępne będą na portalu sadeczanin.info.

Opr. IM, fot. Sadeczanin.info.

Wystawa rękodzieła w Fundacji Sądeckiej przy ul. Barbackiego 57 w Nowym Sączu
W siedzibie Fundacji Sądeckiej trwa wystawa prac sądeckich artystów. Warto przyjść, by przyjrzeć się dokładniej, a także kupić prace po zakończeniu ekspozycji.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)