Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
15/04/2023 - 16:50

Strażacy z Łabowej mają nowy nabytek. Młodzi przywrócili wóz konny do życia!

Ochotnicza Straż Pożarna w Łabowej wzbogaciła się o nowy pojazd. Strażacy mają teraz do dyspozycji odnowiony… wóz konny. To młodzież zadbała o zabytkowy pojazd.

Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Łabowej mogą cieszyć się z odnowionego wozu konnego. To członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Łabowej zadbali o zabytkowy pojazd.

Młodzi, zrzeszeni jako Rekipa, podjęli się renowacji wozu konnego w ramach „Programu Równać Szanse”. Odnowienie pojazdu nie było łatwym zadaniem i zajęło strażakom kilka miesięcy.

Wóz konny prezentuje się teraz fantastycznie i zachwycił mieszkańców podczas oficjalnego pokazu. Ponadto, pojazd wciąż spełnia swoje zadanie i przeszedł pierwszy test na oczach mieszkańców.

- Wymagało to dużo pracy i zaangażowania, ale efekt końcowy osiągnięty przez młodzież jest tego warty! Wóz na pewno przyciągnie uwagę każdego miłośnika historii i tradycji strażackich – czytamy na stronie „Programu Równać Szanse”.

Praca wykonana przez młodzież z Łabowej zasługuje na ogromne uznanie. Strażacy w wieku od 13 do 18 lat poświęcili swój wolny czas na renowację starego wozu konnego. Prace odbywały się pod okiem Amelii Mąki, koordynatorki projektu.

W skład Rekipy weszły następujące osoby: Patrycja Matyjewicz, Karina Dąbek, Magdalena Żarnowska, Magdalena Bołoz, Anna Gawlik, Kinga Legutko, Patryk Kiernozek, Hubert Matyjewicz, Jakub Stanisz, Filip Król, Jakub Matyjewicz, Michał Rogóż.

W poniższej galerii zdjęć można zobaczyć wygląd wozu przed pracami oraz efekt końcowy.  ([email protected], fot. UG Łabowa, OSP Łabowa)

Strażacy z Łabowej mają nowy nabytek. Młodzi przywrócili wóz konny do życia!
Ochotnicza Straż Pożarna w Łabowej wzbogaciła się o nowy pojazd. Strażacy mają teraz do dyspozycji odnowiony… wóz konny. To młodzież zadbała o zabytkowy pojazd. (fot. OSP Łabowa, UG Łabowa)


Dziękujemy za przesłanie błędu