Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
02/01/2018 - 15:35

Strażacy z gminy Podegrodzie otrzymali sprzęt medyczny

W Mokrej Wsi odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne, na którym strażacy z gminy Podegrodzie podsumowali miniony rok i odebrali nowy sprzęt, który zasili ich jednostki.

W sobotę 30 grudnia w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Mokrej Wsi odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne strażaków z gminy Podegrodzie, w której funkcjonuje aż trzynaście jednostek.

Wszystkie jednostki otrzymały niezbędny sprzęt, a więc torby medyczne z pełnym wyposażeniem, deskę, szyny kramera i hydrożele. Jeden taki zestaw kosztuje 5500 złotych.  Dodatkowo dwie jednostki, a więc Brzezna i Podegrodzie, które są w Krajowym Systemie Ratownictwa dostały defibrylatory.

- Zakupiony sprzęt kosztował 88 500 zł. Znaczna część środków, które przeznaczono na ten cel pochodzi z Ministerstwa Sprawiedliwości, a 9 tys. zł z budżetu urzędu gminy - tłumaczy Teodor Gargas, prezes Zarządu Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych. - Już teraz planujemy wysłać z każdej jednostki po kilka osób na szkolenia z kwalifikowanej pierwszej pomocy, aby mogli w pełni wykorzystywać rzeczy, które otrzymali.

- Jest to bardzo ważny i przydatny sprzęt dla jednostek, bo strażacy zawsze są pierwsi na miejscu wypadku i zawsze możemy na nich liczyć - mówi Małgorzata Gromala, wójt gminy Podegrodzie.

W spotkaniu wziął udział Paweł Motyka - zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, a także Małgorzata Gromala- wójt Podegrodzia, Dariusz Kowalczyk - przewodniczący rady gminy i przedstawiciele poszczególnych jednostek.

RG [email protected] Fot. RGDziękujemy za przesłanie błędu