Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 lipca. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
27/01/2020 - 13:05

Stare meble? Zużyte AGD? Zobacz kiedy takie graty odbiorą w Kamionce Wielkiej

Gmina Kamionka Wielka już podała do wiadomości mieszkańców harmonogram wywozu śmieci wielkogabarytowych z terenu wszystkich sołectw wchodzących w skład tegoż samorządu na rok 2020. Zbiórka przeprowadzona zostanie dwa razy – wiosną i z początkiem jesieni.

Stare meble? Zużyte AGD? Zobacz kiedy takie graty odbiorą w Kamionce Wielkiej

Jako pierwsi w tym roku będą mogli skorzystać z tego udogodnienia mieszkańcy Królowej Polskiej, w której kontenery na stare meble, zużyty sprzęt RTV i AGD itp. podstawione zostaną już 2 marca. Wszystkich mieszkańców na pewno ucieszy fakt, że kontenery stać będą we wskazanych w harmonogramie lokalizacjach naprawdę długo, bo od godziny 7. do godziny 18. Dzięki temu pozbyć się zbędnych gratów będzie można niezależnie od tego, kto w jakich godzinach pracuje.

Informacja o zbiórce jest dla mieszkańców Kamionki Wielkiej wyjątkowo istotna, bo gmina dopiero buduje Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, do którego śmieci wielkogabarytowe będzie można odwozić przez cały rok. O szczegółach pisaliśmy w publikacji Kamionka Wielka: wójt dementuje plotki - PSZOK to nie wysypisko śmieci!

Do czasu oddania do użytku tej inwestycji – co ma nastąpić już za kilka miesięcy – mieszkańcy podobnych śmieci muszą się pozbywać na własną rękę. My jednak przypominamy przy okazji, że zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem jeśli kupujemy nową pralkę czy lodówkę, albo inny tego rodzaju produkt AGD, sklep w którym dokonujemy transakcji powinien odebrać ten stary. I to bez dodatkowych opłat. Tyle, że sprawa komplikuje się, gdy zakupy robimy nie w placówce stacjonarnej, tylko przez Internet.

Ze starymi meblami jest jeszcze gorzej i co tu ukrywać większość starych zamiast na wysypisko trafia zazwyczaj do pieców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)