Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
03/01/2020 - 11:55

Spotted Nowy Sącz: najdziwniejsze wpisy i komentarze

Spotted to wirtualne tablice ogłoszeń sprzedażowych, donosicielskich i matrymonialnych, które można znaleźć w mediach społecznościowych każdego miasta. Niektóre bawią do łez, inne wprawiają w osłupienie. Na czym polega fenomen spotted Nowy Sącz?

Spotted od kilku lat robią niemałą karierę w mediach społecznościowych. Codziennie tysiące ludzi przegląda udostępniane przez administratora strony anonimowe ogłoszenia. Idea polega na tym, że jeśli zobaczysz kogoś interesującego w jakimś miejscu, to możesz tej osobie przesłać pozdrowienia lub poprosić o kontakt. Każdy z nas chce się podobać innym. Bardziej zakompleksieni udają, że nie ma to dla nich żadnego znaczenia. Akurat!

Użytkownicy, którzy kliknęli ,,lubię to" przy sądeckim spotted Nowy Sącz najczęściej twierdzą, że uwielbiają czytać śmieszne komentarze. To prawda. Jednak chyba każdemu serce bije mocniej, gdy zobaczy na swojej facebookowej tablicy numer autobusu, którym jechał czy nazwę sklepu, w którym rano robił zakupy. Być może to właśnie my wpadliśmy komuś w oko i na nasz komentarz czeka autor ogłoszenia. 

Nigdy nie wiesz, czy szukana osoba przeczyta wpis na spotted Nowy Sącz i odezwie się do Ciebie. Iskierka nadziei cały czas się tli, a wszystko dodatkowo podkręca popularność spotted. Niestety, zwykle okazuje się, że ktoś szuka wysokiego, przystojnego blondyna w brązowej kurtce, a Ty jesteś wysokim, przystojnym blondynem w szarej...

Podrywanie na spotted jest dla tych, którzy chcą, ale nie mogą. Użytkownicy najczęściej szukają miłości w ten sposób: ,,Jestem młodym, zwinnym i ambitnym chłopakiem. Mam 18 lat i chcę korzystać z życia. Szukam dziewczyny". ,,Poszukiwany chłopak z imprezy w Łącku (był w żółtej kurtce), z którym tańczyłam po północy". ,,Witam. Czy znajdzie się kobieta, która mnie pokocha? Jestem jaki jestem. Zainteresowałem Cię? Zostaw komentarz". ,,Pozdrawiam przystojnego bruneta w czarnej kurtce, który kupował dziś w sklepie smalec. Wpadłeś mi w oko, odezwij się". 

Zobacz także: Fałszywy łańcuszek krążący na Facebook'u. Dziecko wcale nie potrzebuje krwi!

Na spotted nie brakuje także ogłoszeń kryminalnych - użytkownicy poszukują świadków wypadków drogowych i sprawców zarysowań samochodów oraz informują siebie nawzajem o znalezionych kartach kredytowych, portfelach i dokumentach tożsamości.

Spore zainteresowanie na spotted Nowy Sącz wzbudził wpis: ,,Skradziono mi buta w galerii 3k. Proszę o oddanie, gdyż był szyty na miarę". ,,Zaparkowałem tak, że na pewno będę na spotted". Czujni internauci słyną z anonimowego donosicielstwa, namiętnie wrzucając zdjęcia nieprawidłowo zaparkowanych samochodów, opatrując je dopiskiem ,,nie pozdrawiam tego kierowcy". ,,Witam, gdzie w Sączu znajdę kasztany?", ,,kupię akwarium dla rybek", ,,sprzedam 15 kg miedzi", ,,przyjmę duże ilości gruzu" - na spotted Nowy Sącz kwitnie także handel i sprzedaż wielobranżowa. 

Spotted obserwuje ponad 50 tysięcy osób. Administrator strony apeluje do użytkowników, aby publikowali przemyślane posty, które nie będą krzywdzące dla innych. Niestety dziennie na stronie pojawia się kilkadziesiąt wpisów, dlatego ogłoszenia szybko znikają. Sfrustrowanym takim stanem rzeczy przypominamy o serwisie ogłoszeniowym ogloszenia.sadeczanin.info, który cieszy się dużą popularnością. Tym, co odróżnia nasz portal od spotted jest podział na kategorie, dzięki którym łatwo i szybko znajdziesz to, czego potrzebujesz. 

Kategorie - ogloszenia.sadeczanin.info

Strony spotted to fenomen ostatnich lat. Pozwalają na zawieranie znajomości i umieszczanie anonimowych ogłoszeń. Pół żartem, pół serio - dziś rano około godziny 9 szłam ulicą Jagiellońską. Mam długie blond włosy, a ubrana byłam w granatową kurtkę i jasne dżinsy. Chciałabym się dowiedzieć, czy przypadkiem nikt mnie nie szuka. Bo mogłabym się odezwać. 

Czas pokaże, do czego jeszcze wykorzystamy tę funkcję. Oby z rozsądkiem.

K.K., [email protected], fot. pixabay.comDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)