Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 10 kwietnia. Imieniny: Borysławy, makarego, Michała
07/03/2021 - 12:15

Silni, odważni, honorowi i atrakcyjni. Kiedy Dzień Mężczyzny?

Już jutro Dzień Kobiet. Jego odpowiednikiem jest Dzień Mężczyzny, który w tym roku wypada w środę, 10 marca. Panowie również mają swoje święto, o którym przedstawicielki płci pięknej w żadnym wypadku nie powinny zapomnieć.

Choć w Polsce zdecydowanie częściej słyszy się o przypadającym 30 września Dniu Chłopaka, nieco starsi mężczyźni świętują także w marcu, dwa dni po Dniu Kobiet. Na świecie Dzień Mężczyzny figuruje pod nieco inną datą – 19 listopada. Święto powstało ponad 20 lat temu, a tradycja jego celebrowania rozpoczęła się w Trynidadzie i Tobagu, dzięki inicjatywie popartej przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

Kampania miała na celu zwrócić uwagę na problem nierówności płci. Promowała zdrowy wzorzec męskości, który daleki jest od postrzegania mężczyzn jako silnych i zaborczych, w dodatku bezwzględnych i pozbawionych uczuć.

Czytaj też: Zbliża się Dzień Kobiet. Co na prezent?

Z biegiem lat Dzień Mężczyzny stał się bardzo powszechny. 10 marca panie mają okazję odwdzięczyć się za podarowane dwa dni wcześniej upominki i kwiaty. Pamiętajmy, żeby nie kojarzyć tych świąt ze świętem zakochanych. Każdy z nas ma wokół siebie wspaniałe kobiety – nie tylko wybrankę swojego życia, ale również mamę, siostrę czy babcię. Podobnie jest w przypadku mężczyzn.

Tego typu okazje pozwalają nam oderwać się choć na chwilę od codziennych spraw i obowiązków, urozmaicają czas i umożliwiają spędzenie wieczoru w nietuzinkowy sposób. Doceńmy to, co zrobili dla nas nasi ojcowie, kontakt, jaki mamy z bratem czy niepowtarzalne historie, jakie opowiadał nam dziadek – i podziękujmy im za to 10 marca. (k.kos@sadeczanin.info, fot. Pixabay.com)Dziękujemy za przesłanie błędu