Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 sierpnia. Imieniny: Apolinarego, Miły, Róży
09/08/2018 - 20:50

Saturator pomaga na upały. Po wodę ustawiają się długie kolejki

Dwie, śliczne, młode dziewczyny znów serwują spragnionym mieszkańcom Nowego Sącza i turystom darmową zimną wodę ze smacznym sokiem malinowym albo pomarańczowym.

Kolejki ustawiają się po nią przy replice saturatora Sądeckich Wodociągów. Ten charakterystycznie wyglądający pojazd, jaki "królował" na skwerach w czasach PRL-u robi teraz w Nowym Sączu furorę, a właściwie woda, którą dwie młode dziewczyny nalewają spragnionym ludziom do plastikowych, jednorazowych kubeczków.

- Woda jest oczywiście darmowa - mówi Małgorzata Cygnarowicz, specjalista ds. promocji w spółce Sądeckie Wodociągi. - Do niej oferujemy soki o smaku malinowym i pomarańczowym. Spragnionych mieszkańców, którzy sięgają po naszą wodę nie brakuje. W takie upały, jakie obecnie nam doskwierają rozchodzi się jak przysłowiowe "świeże bułeczki".

W Nowym Sączu działają także należące do wodociągów zdroje wody pitnej na:  Pumptracku, przy Bazylice św. Małgorzaty oraz na sądeckim Rynku. Zdrój czynny jest również w Gaboniu (przy szlaku na Przehybę) oraz przy Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu. Przy nich można ugasić pragnienie.

W te saharyjskie upały można ochłodzić się również pod zamontowanymi kurtynami wodnymi w Nowym Sączu, Starym Sączu, Korzennej oraz w Nawojowej.

[email protected], Fot. IM., Sądeckie Wodociągi.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Dziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"