Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
07/08/2019 - 16:25

Rytro: Jarmark Średniowieczny na zamku? Gmina dowiezie niepełnosprawnych

Już 17 sierpnia na odbudowanym w zamku w Rytrze odbędzie się „I Jarmark Średniowieczny”. Gmina już organizuje transport dla niepełnosprawnych mieszkańców gminy.

Zobacz też: Rytro: to droga, ale przez mękę. Kiedy Cyrla doczeka się cywilizowanego dojazdu?

Nowe władze gminy Rytro od początku stały na stanowisku, że skoro zamek – czy jak kto chce – baszta w Rytrze zostały częściowo zrekonstruowane, to miejsce to powinno tętnić życiem i wpisać się w promocję i rozwój turystyki nie tylko jako niemy świadek wycieczek. Stanęło na tym, że już 17 sierpnia odbędzie się tu „I Jarmark Średniowieczny”. Wójt Jan Kotarba zastrzega, że ma to być bezwzględnie impreza nawiązująca do tradycji tamtych czasów. Nie będzie tu miejsca na stragany z pamiątkami z etykietą „Made in China”. Będzie za to rękodzieło i sztuka a jedynym znakiem czasów będą jakieś małe stoiska z przysmakami dla najmłodszych. Ale o programie w innym materiale.

Zobacz też: Rytro: nic tylko szukać psa w skórze kura i garnca ze złotem! Metamorfoza baszty

Dziś najważniejsza informacja jest taka, że gmina wychodząc naprzeciw potrzebom osób niepełnosprawnych, starszych a tym samym takich, dla których wspinaczka na pieszo do zamku (szlak prowadzi miejscami ostro pod górę) to zbyt duży wysiłek, organizuje dla nich specjalny transport.

Osoby chętne do skorzystania z tej możliwości (lub ich bliscy) powinny zgłosić to bezpośrednio do Urzędu Gminy do pokoju nr 4 w terminie do 9 sierpnia. – To jest wstępny termin, bo musimy zrobić rozeznanie jakie jest zapotrzebowanie, co z kolei pozwoli nam dopiąć wszystko pod względem logistycznym. Jeśli ktoś zgłosi się później, też nie będzie problemu – zaznacza wójt Jan Kotarba.

Gmina dysponuje własnym busikiem, który już od dłuższego czasu wykorzystywany w podobnych okolicznościach. Pozostały koszt przedsięwzięcia – paliwo, kierowca – gmina pokrywa z własnych środków.

ES [email protected] Fot.: ESDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020