Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
06/06/2014 - 11:45

Run 4 a smile – Biegnij z nami po uśmiech!

Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University serdecznie zaprasza do udziału w międzynarodowym biegu charytatywnym, organizowanym przez studentów pt. „Run 4 a smile”, czyli „Biegnij po uśmiech”. Fundusze, które będą zbierane podczas biegu, zostaną przeznaczone na leczenie Piotrusia Bajdela, podopiecznego Stowarzyszenia Sursum Corda. Start 14 czerwca (sobota) 2014 r. w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu.
Pomysł przygotowania i realizacji projektu „Run 4 a smile” zrodził się podczas zajęć w ramach kursu „Zarządzanie projektami”, w którym uczestniczą studenci ścieżki angielskiej WSB-NLU oraz studenci wymiany zagranicznej programu LLP/Erasmus, a więc przede wszystkim obcokrajowcy. Studenci wykorzystują umiejętności z zarządzania procesami realizują projekt krzewienia idei pomocy potrzebującym – mówi dr Justyna Sokołowska-Woźniak.

Aby wziąć udział w biegu należy zarejestrować się on-line lub w dniu biegu. Opłata – cegiełka wynosi 10 zł i będzie w całości przeznaczona na leczenie i rehabilitację Piotrusia Bajdela, 6-letniego chłopca cierpiącego na przepuklinę oponowo-rdzeniową, będącego pod opieką Stowarzyszenia Sursum Corda. Cegiełka - bilet uprawnia do darmowego korzystania z atrakcji dostępnych w Miasteczku Galicyjskim.

Piotruś przyszedł na świat 17 września 2008 roku. Zaraz po urodzeniu przeszedł operację w szpitalu w krakowskim Prokocimiu. Aby móc zapobiec rozwojowi wodogłowia, chłopcu wstawiono zastawkę otrzewnową. Do tej pory Piotruś przeszedł 6 operacji. Nie może chodzić bowiem jego stópki są powykręcane na skutek choroby. Jego stan wymaga operacji, dalszego leczenia oraz stałej, kosztownej i długotrwałej rehabilitacji. Deformacja klatki piersiowej i garb, które utrudniają oddychanie, bardzo przeszkadzają dziecku w codziennym funkcjonowaniu. Środki potrzebne do walki z chorobą Piotrusia przekraczają możliwości finansowe rodziców. Dlatego pobiegnijmy razem po uśmiech!

Biegowi towarzyszyć będzie impreza plenarna z licznymi atrakcjami, na którą wstęp jest bezpłatny. Impreza nie mogłaby się udać bez udziału licznych sponsorów. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych mieszkańców Nowego Sącza i okolic, którzy w jakikolwiek sposób chcieliby pomóc bądź zaangażować się w to wydarzenie.


Więcej informacji:
Na stronie: www.bieg.wsb-nlu.edu.pl
Na Fanpage’u portalu społecznościowego Facebook, gdzie na bieżąco można śledzić aktualności: https://www.facebook.com/run4asmile
Kontakt: [email protected]
Filmik promocyjny: https://www.youtube.com/watch?v=OqntlOkJYQk

W bieg zaangażowali się: Stowarzyszenie Sursum Corda, Międzynarodowa Organizacja Studencka AIESEC Polska Komitet Lokalny Nowy Sącz, Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu (MOSiR), Fundacja Młodzież Edukacja Przyszłość wraz z Sądecką Akademią Dziecięcą (SAD), Program LLP/Erasmus, Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Nowym Sączu, Miejski Ośrodek Ruchu Drogowego (MORD), SPZOZ Sądeckie Pogotowie Ratunkowe.

Agnieszka Małecka
Fot. WSB-NLU, Sursum CordaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)