Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
12/02/2020 - 11:40

Rosół, pomidorowa i schabowy z frytkami, czyli ,,Posiłek w szkole i w domu"

,,W naszej gminie nie powinien znaleźć się nikt, komu brakowałoby żywności" – czytamy na stronie Urzędu Gminy Korzenna. Wszystko to jest zasługą realizowanego od lat programu ,,Posiłek w szkole i w domu”. Wygląda na to, że ten system naprawdę działa!

,,Posiłek w szkole i w domu” to program Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, skierowany do dzieci, uczniów, a także do osób starszych. Składa się z trzech modułów – pierwszy obejmuje zapewnienie posiłków dla dzieci i młodzieży. Drugi zapewnia wsparcie dla osób starszych. Trzeci natomiast zakłada doposażenie i poprawę standardu już działających stołówek, a także innych pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków, czyli jadalni.

Program wspiera finansowo gminy, zapewniając posiłki, świadczenia pieniężne na zakup żywności, a także inne produkty. W Korzennej projekt realizuje Ośrodek Pomocy Społecznej, pomagając dzieciom i młodzieży, osobom chorym, niepełnosprawnym oraz bezdomnym. Pomoc obejmuje także dzieci chodzące do szkół na terenie innych miejscowości, takich jak Nowy Sącz, Gródek nad Dunajcem, Chełmiec, Grybów, Bobowa, Stary Sącz, Gromnik, Paleśnica, Hańczowa czy Nawojowa.

- Gmina od lat realizuje program ,,Posiłek w szkole i w domu" i jest zainteresowana kontynuowaniem projektu tak długo, jak tylko będzie to możliwe - informuje Ewa Bednarska, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Korzennej. W ubiegłym roku w gminie liczba osób, które skorzystały z różnych form wsparcia, wyniosła 2808. Wydatki na obsługę programu wyniosły ponad milion złotych, z czego większość stanowiła dotacja pozyskana przez gminę z budżetu państwa. Znaczna część pieniędzy została przekazana na dożywianie dzieci w szkołach, które w ramach programu mogły zjeść w szkole pyszny obiad.

[email protected], fot. pixabay.comDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)